Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

2021 ALTCOIN SEZONUNUN BAŞLAMASININ 4 NEDENİ !

Yayın Tarihi

-

kripto paralar

Kripto para piyasası muazzam şekilde yükseliyor. Piyasa değeri tarihinde ilk kez 2 trilyon doları aştı.

İlginç bir şekilde bu yükseliş genellikle, alternatif coinler veya altcoinler tarafından yönlendirildi ve kripto para piyasasının değeri yükseldi. Öte yandan Bitcoin, geçtiğimiz ay birçok kez 60.000$’ın üzerine çıkamadı ve 2021 altcoin sezonunun gelişmekte olduğu fikrini güçlendirdi.

Son 1 Yılın En Düşük Bitcoin Hakimiyeti

Bitcoin hakimiyeti, herhangi bir zamanda altcoinlerin göreceli gücünü ölçmek için en iyi ölçüdür. Bu tüm pazarla karşılaştırıldığında Bitcoin’in payının bir ölçüsüdür.

CryptoPotato’nun daha önce de bildirdiği gibi, endeks şu anda %56’nın altında 1 yılın en düşük seviyesinde yer alıyor. Bu en son Nisan 2020’de gerçekleşti. BTC baskınlık endeksinin birkaç gün önce kritik bir yükselen destek trend çizgisinin altına düştüğünü ve altcoinlerin daha da fazla güç kazanmasına izin verdiğini de belirtmek gerekir.

Düşük ve Orta Bütçelerden Büyük Altcoin Kazançları

Orta veya daha düşük piyasa değerine sahip kripto para birimleri, son birkaç hafta içinde patlama yaşadı. Aslında dalgalanmalar çok ani gerçekleşiyor ve bunun pek çok örneği var.

En son örnek WazirX’ten geldi. Yaklaşık 1.07 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip proje, yalnızca geçtiğimiz ay %1400 arttı. Daha da ilginç olan ise en büyük 97. proje olması ve buna rağmen milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olması.

Bu, tüm kripto para birimi alanının son birkaç ayda ne kadar büyüdüğünü ve yalnızca son iki ayda kendisini ikiye katladığını gösteriyor.

Kripto Sermaye Hareketlerinin Akışı

Paranın Bitcoin’den diğer para birimlerine gittiğini zaten görebiliyoruz, bu da azalan BTC hakimiyetinde mükemmel bir şekilde sergileniyor. Ayrıca burdan yola çıkarak piyasa psikolojisini ve ilginin altcoinlere doğru nasıl değiştiğini ve hızlandığını da tahmin edebiliyoruz.

2017 ICO Patlaması ve 2021 NFT Patlaması

Bu ise altcoin sezonunun çiçek açtığına dair bir başka önemli sinyal. 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında, muazzam kazançlar için ilk madeni para teklifleri (ICO’lar) aracılığıyla sunulan çok sayıda token gördük. Aslında bu, Bitcoin’in tarihte ilk kez 20.000$ seviyesini görmesi dışında, bugünkü boğa trendini başlatması açısından da çok önemliydi.

Şimdi ise ICO yutturmacasını aşmış gibi görünen bir başka trend var. Fungible tokenlar (NFT).

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending