Bizimle İletişime Geçin

Haberler

2021’DE FİNANS PİYASALARINA YÖN VERECEK 5 FINTECH TAHMİNİ!

Yayın Tarihi

-

finansal teknoloji

Pandemi başladığından bu yana dijitalleşmenin ve bununla beraber fintech endüstrisinin muazzam bir büyüme gerçekleştirdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Finansal altyapı liderlerinin açıklamalarına bakılırsa fintech gelişmelerinin ve gelişmelerin yaşandığı hızın bizi öngörülemeyen bir geleceğe götüreceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Önümüzdeki yıllarda fintech’ten ne bekleyebiliriz? Bundan emin olmak imkansız. Bununla birlikte fintech’in geleceği ve yakın gelecekte büyümeye devam edecek eğilimler hakkında bazı önemli fintech uzmanlarının görüşlerini inceleyebiliriz.

Tahmin #1 : Dijital ve neobankalar, BigTech ve finansal hizmetler ortaya çıktıkça daha fazla engel ve zorlukla karşılaşacak.

Tahmin #2 : Daha fazla insan Bitcoin’e güvenmeye başlayacak.

Tahmin #3 : Fintech devlerinin sayısı artmaya devam edecek ancak analistler grafiğin bir düşüşle karşı karşıya kalacağını düşünüyor.

Tahmin #4 : Cloud tabanlı ödeme altyapıları ana akım ödeme biçimi haline gelecek.

Tahmin #5 : Ticari bankacılık dijitalleşmeye meyillidir ve şirketlerin dijital bankacılık ile ilişkileri çok daha fazla gelişecek.

Şu anda tahminlerle uğraştığımız için gelecek sürprizlerle dolu. Heyecan verici ama öngörülemez. Bilim işlevleri yazarı Karl Shroeder tarafından tasvir edildiği gibi “Öngörü ve tahminler, geleceği bilmekle ilgili değildir. Tamamen sürprizi en aza indirmekle ilgilidir.”

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending