Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

2021’İN İLK ÇEYREĞİNDE COINBASE 771 MİLYON $ NET KÂR YAPTI !

Yayın Tarihi

-

coinbase

Coinbase, yılın ilk çeyreğinde 771 milyon dolar kazandığını açıkladı. CEO Brian Armstrong, borsada önümüzdeki haftalarda Dogecoin’i listelemeyi planladıklarını söyledi. Coinbase, kripto piyasası hızla yükselirken, en güçlü çeyreğini geçirmiş oldu.

Borsa, son çeyreğe göre gelirini üç katına çıkardığını doğruladı. Şirketin toplam geliri 1,8 milyar dolar olurken, hisse başına kazanç ise 3,05 dolara ulaştı.

Rakamlar, Coinbase’in listeleme sırasında öngördüğü rakamlarla yakından eşleşiyor. Borsadaki toplam hacim, bir önceki çeyrekteki 89 milyar dolarken 335 milyar dolara yükseldi. Bu 335 milyar doların 215 milyar doları kurumsal alıcılardan geldi ve kripto alanının perakende görüntüsünden çok daha fazlasını çektiği görüşünü güçlendirdi.

Aylık işlem yapan kullanıcılar da 2,8 milyondan 6,1 milyona sıçradı.

İlginç bir şekilde, şirketin CEO’su Brian Armstrong, borsanın önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde Dogecoin’i listelemeyi planladığını belirtti. Dedi ki: “DOGE dahil olmak üzere, yeni varlıkları borsaya alım sürecini nasıl hızlandıracağımız konusunda çok çalışıyoruz ve düşünüyoruz.”

Dogecoin, Elon Musk ve medyada geniş yer bulmasının da yardımıyla bu yıl piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterdi.

Şirket ayrıca, yaptıkları işin “doğası gereği öngörülemez” olduğuna da dikkat çekti. Coinbase’in son çeyrekteki yani listelemeden sonraki başarısı, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklara olan talebin artmasıyla da büyük ölçüde bağlantılı. Kazancının yaklaşık %94’ü geçen çeyrekte işlem ücretlerinden geldi.

Coinbase, kripto para birimi endüstrisi için bir dönüm noktası olarak nitelendirilen NASDAQ’ta halka açılma serüvenini Nisan ayında sansasyonel bir şekilde gerçekleştirdi. Hisse başına 381$ ‘dan açıldı ve çok kısa bir sürede 100 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Hisse senetleri o zamandan beri düştü. Dünkü piyasa kapanışında 265 dolardan fiyatlandırıldı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending