Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ABD 10.000$’IN ÜZERİNDEKİ KRİPTO PARA İŞLEMLERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYOR !

Yayın Tarihi

-

abd kripto para

ABD Hazinesi, Biden yönetiminin vergi uyumluluğunu güçlendirme önerisinin, 10.000 ve üzeri ABD Doları kullanılan kripto para işlemlerinin İç Gelir Servisi’ne bildirilmesi için bir şart içerdiğini açıkladı.

Hazine Bakanlığı Perşembe günü yayınlanan vergi uygulama önerileriyle ilgili bir raporda, “Nakit işlemlerde olduğu gibi, piyasa değeri 10.000 ABD Dolarından fazla olan kripto varlıklar alan işletmeler de rapor edilecek” dedi.

Coinbase ve MicroStrategy gibi kripto para birimi bağlantılı hisse senetleri de haberlerin hemen ardından değerlerinde kayıp yaşadı ve bu da Twitter’daki bazı dijital para yatırımcılarının tepkisine neden oldu.

Blockchain Association ticaret grubunun yönetici direktörü Kristin Smith, “Büyük bir grup aşırı tepki verdi” dedi. “Kriptoya, nakite nasıl muamele ediliyorsa aynı şekilde davranılması gerektiğine inananlar için aslında olumlu bir gelişme.”

Hazine, “Kripto para birimi, vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere genel olarak yasadışı faaliyetleri kolaylaştırıyor ve önemli bir tespit sorunu oluşturuyor” dedi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending