Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ADA’DAN YENİ REKOR !

Yayın Tarihi

-

ADA

Ethereum’un rakibi Cardano artık dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi haline geldi. Cardano (ADA), bugün %17 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.18$ ‘a ulaştı ve piyasa değeri ilk kez 69.2 milyar dolara yükselmiş oldu.

Kripto para birimi, son zamanlarda popüler olan Dogecoin’i (DOGE) devirmekten çok az uzakta. Geçtiğimiz hafta Cardano, haftalık grafiklerde% 33’ün üzerinde yükselen fiyatı ile yüksek getiri sağladı. Ayrıca 2021’de en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu.

Cardano’nun ADA’sı, bugüne kadar yaklaşık 13 kat kâr verdi veya 2021’in başından bu yana %1200 yükseldi diyebiliriz.

Cardano’daki bu fiyat rallisi, son birkaç ayda meydana gelen güçlü ağ gelişmelerinin katkısıyla gerçekleşti. Ayrıca Cardano, ülkede blockchain çözümleri sunarak Afrika’nın pek de gözde olmayan pazarlarına giriş yapıyor.

Geçen ay Cardano’nun ana şirketi IOHK, Etiyopya ve Tanzanya gibi Afrika pazarlarında ilerleme sağlamak için World Mobile Group ile ortaklığını duyurdu. Cardano blokchain’i kullanarak Afrikalılar dijital kimlikler, mobil ve internet bağlantıları oluşturabilecek ve insanların arasındaki finansal alışverişi arttırabilecekler.

“World Mobile; mülkiyet, yönetim ve kimliğin kullanımını güçlendirmek ve erişimi sürdürülebilir bir şekilde arttırmak için çalışan, insanlar ve onlar arasındaki ilişkiye dayalı yeni bir ağ oluşturdu.

Ayrıca IOHK, öğrencilerin ülkedeki eğitim gelişimlerini izleyen blokchain tabanlı bir sistem geliştirmek için Etiyopya hükümeti ile ortaklığını da duyurdu. Cardano’nun kimlik çözümü protokolü, 750.000 öğretmen ve 5 milyon öğrenciyle 3500 okuldaki eğitim çalışmalarının izlenmesine yardımcı olacak.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending