Bizimle İletişime Geçin

Hisse Senedi

AŞILAMA ARTTIKÇA AIRBNB REZERVASYONLARI ARTIYOR !

Yayın Tarihi

-

airbnb

Airbnb, ülkelerin hızlandırılmış aşılama politikaları ve kısıtlamaların dünyanın genelinde günden güne daha fazla rahatlaması sebebiyle insanların karamsar bir sonbahar-kış döneminin ardından yaz sezonu için tatil planları yapmasıyla, Wall Street’in ilk çeyrek brüt rezervasyon ve gelir beklentilerini aştı.

Bu çeyrekte brüt rezervasyonlar %52 artışla 10,29 milyar dolara yükseldi ve analistlerin 6,93 milyar dolarlık tahminlerini oldukça gerisinde bıraktı.

Airbnb, “ABD’de aşı uygulamasından yararlanan ilk gruplar arasında yer alan 60 yaş ve üstü konuklar için, platformumuzda yaz seyahatine yönelik aramalar Şubat ve Mart 2021 arasında %60’tan fazla arttı” dedi.

San Francisco merkezli şirketin, ikinci çeyrek gelirinin 2019 seviyelerine benzer olmasını bekliyor.

Şirket, yerel ve global seyahatin geri dönüşünün önümüzdeki çeyreklerdeki büyümeyi destekleyeceğini düşünüyor.

İnsanlar, “sosyal mesafe döneminde” büyük şehirlerden uzakta, daha geniş alanlar ve konumlara yönelmeye başladıkça Airbnb bilançosu pozitif bir hal almış oldu.

Hükümetin Şubat ayında karantina uygulamalarını hafifletme planlarını belirlemesinin ardından İngiltere’de rezervasyonlarda bir artış yaşanırken, bu ayın başlarında Fransa’da seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesi de talebi artırdı.

Ancak Airbnb, 2021’in ikinci yarısında toparlanma ivmesinin aynı hızda devam edip etmeyeceğini tahmin etmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Refinitiv IBES verilerine göre, 31 Mart’ta sona eren ilk çeyrekte geliri %5.4 artarak 886.9 milyon dolara yükseldi ve 714.4 milyon dolarlık tahminleri aştı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending