Bizimle İletişime Geçin

Hisse Senedi

BIDEN VE FED’İN AÇIKLAMALARINDAN SONRA ASYA HİSSELERİ YÜKSELİYOR !

Yayın Tarihi

-

federal reserve biden

ABD Merkez Bankası’nın ekonomi için acil durum desteğini geri almayı düşünmek için çok erken olduğunu açıklamasının ve ABD Başkanı Joe Biden’in 1.8 trilyon dolarlık teşvik paketi planlarını açıklamasının ardından Perşembe günü Asya hisseleri açılışta yükseldi.

Fed Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD merkez bankasının faiz oranlarını ve tahvil alım programını değiştirmemesinin ardından, ülkenin ekonomik toparlanmasına ilişkin daha iyimser bir görüşe sahip olmasının ardından, politikadaki herhangi bir değişikliği tartışmaya başlamanın “henüz zaman olmadığını” söyledi.

Powell’ın yorumları, Biden’ın Kongre’ye yaptığı ilk konuşmasında aileler ve eğitim için kapsamlı bir paket açıklamasından önce geldi.

Asya işlem gününün başlarında, MSCI’nın Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisse endeksi %0,1 arttı.

Güçlü petrol fiyatlarının enerji stoklarını arttırmasıyla Avustralya’daki S & P/ASX 200 %0,31 arttı.

Çin’in CSI300 endeksi, erken ticarette %0,65 yükseldi. Hong Kong’un Hang Seng endeksi %0,7, Seul’un KOSPI endeksi %0,37 ve Tayvan hisseleri %0,48 yükseldi.

Japonya’da piyasalar tatil nedeniyle kapatıldı, ancak Nikkei vadeli işlemleri %0,05 artışla 28,970’e yükseldi.

Çarşamba günü Apple Inc, Wall Street beklentilerinin ötesinde satışlar ve karlar açıkladıktan sonra teknoloji hisseleri hız kazandı, ancak küresel bir çip kıtlığının iPad ve Mac satışlarını birkaç milyar dolar azaltabileceği konusunda uyardı.

Nasdaq vadeli işlemleri %0.79 yükseldi ve S&P e-mini vadeli işlemleri, Wall Street’in Çarşamba günü düşüşle sona ermesinin ardından %0.48 arttı.

Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,48 düşüşle 33,820,38 puanda sona ererken, S&P 500 %0,08 kayıpla 4,183,18’e geriledi.

Fed’in destekleyici politikaları sürdürme kararını takiben dolar, yen karşısında %0.15 düşüşle 108.43’e ve euro %0.2 artışla 1.2147’ye geriledi.

Bu yaz talepte toparlanmaya yönelik yükseliş tahminlerinin Hindistan, Japonya ve Brezilya’da artan COVID-19 vakalarına ilişkin endişeleri telafi etmesiyle, petrol fiyatları önceki seansta% 1 arttıktan sonra Perşembe günü kazançlarını artırdı.

Haziran ayı Brent ham petrolü varil başına %0,37 artışla 67,52$ olurken, ABD West Texas Intermediate ham petrolü Haziran ayı için %0,41 artışla 64,12$ oldu.

Spot altın %0.42 artarak ons ​​başına 1.788.72$ ‘a yükseldi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending