Bizimle İletişime Geçin

Haberler

BIDEN’IN BÜTÇE TEKLİFİ !

Yayın Tarihi

-

Joe Biden

Cuma günü açıklanan bütçe talebine göre Biden yönetimi; eğitim, sağlık ve çevreye yönelik büyük fon artışları istiyor ve savunma, yurt güvenliği için mevcut harcama seviyelerini koruyor. Bu teklif, fonların hükümete nasıl dağıtılması gerektiğini belirlemek için başkan ve kongre arasındaki yıllık müzakere sürecini başlattı.

Başkan Biden’ın bütçesi, 15 kabine departmanının 11’inde harcamaları %10’dan fazla arttıracak. Bu, Başkan Donald Trump’ın genellikle harcamaları kısmaya çalışan önerilerinden sonra büyük bir değişiklik. Çoğu departmanın bütçesindeki artışın iklim değişikliğiyle de bağlantısı var.

Bütçe; yüksek yoksulluğa sahip okullar için kaynaklar, evsizliği azaltmak için yardımlar, pandemiyle mücadele etmek için fonlar da dahil olmak üzre, özellikle yoksul nüfuslara yardım etmeyi amaçlayan bir dizi öneri içeriyor. Toplamda 1.52 trilyon dolarlık bir 2022 bütçesi düşünülüyor.

Bu bütçe teklifinin birebir kabul göreceğini düşünmek ise imkansız. Demokratlar hem Senato hem de Meclisi kontrol ederken, marjları zayıf, bu yüzden parayı nereye harcayacakları ve hükümetin ne kadar büyümesi gerektiği konusunda tartışmalar ve uzlaşmalar yaşanacağı kesin.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending