Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BIDEN’IN VERGİLENDİRME PLANI PİYASALARI ALT ÜST ETTİ !

Yayın Tarihi

-

bitcoin joe biden

ABD Başkanı Biden, yılda 1 milyon dolardan fazla kazananlar için sermaye kazancı vergilerini neredeyse ikiye katlamayı planladığını söyledi. Ether, rekor seviyeden keskin bir şekilde geri çekildi ve rakip Bitcoin de Cuma günü, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’in sermaye kazancı vergilerini artırma planının dijital varlıklara yapılan yatırımı azaltacağı yönündeki spekülasyonların ortasında düştü.

Düşüşler, Perşembe günü Biden’in ABD vergi kanununda önerilen birkaç değişikliği açıklamasının ardından geldi, bunlara sermaye kazançları üzerindeki vergileri neredeyse ikiye katlayarak yılda 1 milyon dolardan fazla kazananlar için yüzde 39,6’ya yaklaştırma planı da dahil.

Ancak sosyal medya, kripto para birimlerine zarar veren plan hakkında yayınlar ve bireysel yatırımcılar kayıplardan şikayet ederken, tüccarlar ve analistler, dijital para birimlerinin artan perakende ve kurumsal yatırımcıların meşru bir varlık sınıfı olarak kabul etmelerinin ortasında düşüşlerin muhtemelen geçici olacağını söyledi.

Melbourne merkezli bir döviz komisyoncusu olan Pepperstone Markets Ltd araştırma başkanı Chris Weston, Reuters haber ajansına vergi planına atıfta bulunarak “Şu anda herkesin bahsettiği şey bu,” dedi.

“Ve bazı teknik satışlarınız olabileceğini düşünüyorum. Ether, hareketin poster çocuğu oldu. Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi. “

Eter, 2.645,97 dolara tırmandıktan bir gün sonra yüzde 10’dan fazla düşüşle 2.140 dolara kadar düştü. En son 2,243,95 dolardan %6,5 oranında işlem gördü. Bitcoin de zayıflayarak son sekizdeki yedinci gün kaybı olan %3,62 düşüşle 49,824,97 dolara geriledi.

JPMorgan Chase & Co ve Tallbacken Capital Advisors LLC geçtiğimiz günlerde, en büyük kripto para biriminin 14 Nisan’da 64.870 $ ‘lık rekor seviyesinden geri düşmesinin ardından daha fazla kayıp potansiyeli olduğu konusunda uyardı.

Yakın zamanda geri çekilmesine rağmen bu yıl yüzde 70’in üzerinde artış gösteren dijital varlıktaki ABD’li yatırımcılar, kripto para birimini bir yıldan fazla tuttuktan sonra satarlarsa zaten bir sermaye kazancı vergisiyle karşı karşıya kalıyorlar.

Ancak madeni para, son yıllarda en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu – bir yıl önce satın alan herkes yaklaşık yüzde 575’lik bir kazanç üzerinde oturuyor. Nisan 2019’da satın alan yatırımcılar için bu yaklaşık %800.

Miller Tabak + Co.’nun baş pazar stratejisti Matt Maley, “Endişelenmeniz gereken en büyük şeylerden biri, en büyük kazancı sağlayan şeylerin satışa daha yatkın olacağıdır,” dedi.

“Bu, insanların toptan satış yapacağı, pozisyonlarının %100’ünü terk edeceği anlamına gelmez. Ama bu yatırımlarda çok parası olan bazı insanlar var ve bu nedenle, sermaye kazancı vergisinde büyük bir sıçrama olduğu takdirde masada çok fazla para bırakacaklar. “

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending