Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BINANCE İNCELEME ALTINDA !

Yayın Tarihi

-

binance

Bloomberg’in son raporuna göre, kripto para borsası Binance şu anda ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) ve İç Gelir Servisi (IRS) tarafından soruşturma altında.

Rapora göre, Binance ile ilgili yüksek mertebedeki kişiler kara para aklama ve vergi suçlarıyla ilgili şüpheler için soruşturuluyor. Dahası, borsa Cayman Adaları ve Singapur dahil olmak üzere farklı yargı bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Bu, çoğu hükümetin gözetimini görmezden gelebildiğini gösterir.

“Yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz ve düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla işbirliği içinde çalışıyoruz … Kara para aklamayı önleme ilkelerini içeren sağlam bir uyum programı oluşturmak için çok çalıştık.”

Soruşturma hakkında herhangi bir ekstra bilgi olmadan Binance soruşturmasının ne getireceğini tahmin etmek zor. Dahası, analiz firması Chainalysis daha önce Binance’in diğer tüm borsalardan daha fazla kara para aklama için kullanıldığını gösteren bir rapor yayınlamıştı.

Ek olarak, Chainalysis daha önce IRS ile çalıştı. Çalıştıkları dönemde Chainalysis’ten aldığı veriler IRS’i soruşturma yapmaya itmiş olabilir. Dahası, rapor Binance’in yanlış yapmakla suçlanmadığını belirtiyor. Bu, araştırmanın şirketin kendisi yerine Binance kullanıcılarına odaklanmış olabileceğini gösteriyor.

Aynı şekilde IRS, 2017 yılında Coinbase ve kullanıcılarını araştırmıştı. O zamandan beri Coinbase’in uyum çabaları devam etti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending