Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BITCOIN $61.200’I AŞTI !

Yayın Tarihi

-

bitcoin

Dünya’nın en büyük ve en iyi bilinen kripto para birimi, ana yatırımcılar ve şirketler arasında kabul görmeye devam ederken 61.222,22 dolara ulaştı.

Bitcoin, hafta sonu rekor seviyelere yaklaşarak $60.000’ın üzerine çıktı. İki haftalık dar aralıktan yukarı yönlü bir ivmeyle çıkan Bitcoin daha geniş bir benimsemeyle tekrardan yatırımcıların güvenini tazelemiş oldu.

Dünya’nın en büyük hacimli kripto para birimi olan Bitcoin, Cumartesi günü $61.222,22 seviyesine ulaştı ve bu son bir ayın neredeyse en yüksek seviyesi.

Bitcoin (BTC), 4 Ocak’ta yılın en düşük seviyesi olan $27.734’dan %116 artış göstermiş oldu. ABD Başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık mali teşvik paketini yasaya kabul etmesinden hemen sonra, 13 Mart’ta ilk kez $60.000’ı aşarak Bitstamp borsasında $61.781,83’lık rekor kırdı.

Hong Kong’daki dijital varlık şirketi Diginex’in satış müdürü Justin Danethan, yatırımcıların son birkaç hafta içinde dikkatlerini borsalara ve diğer kripto para birimlerine yönelttiğini ve Bitcoin’in bu sebeple $50.000’ın üstündeki seviyelerde kaldığını belirtti.

“Dün $60K’yı deldiğimizde bu değişti. Son zamanlarda üretilen kripto para birimlerini satmayan madenciler, borsadaki rezervlerin çok yıllı düşük seviyelere ulaşması ve BTC biriktiren şirketler, fonlar, büyük ve küçük yatırımcıların amansız artışı ile birlikte piyasaların gözü yine kripto paralarda” dedi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending