Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BITCOIN BÜYÜK DÜŞÜŞÜN ARDINDAN YÜKSELDİ !

Yayın Tarihi

-

bitcoin

Bitcoin, Pazartesi günü% 2 artarak 57.600 doların üzerine çıktı ve hafta sonu %17’ye kadar düştükten sonra yeniden istikrar kazandı. Dijital varlık, geçen hafta 64.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Hafta sonu çöküşü, daha fazla yatırımcı kripto para birimi alanına girdikçe, Coinbase’in doğrudan listelenmesi ve sektördeki daha sıkı düzenlemelerle ilgili beklentilerle bağlantılı bir satın alma çılgınlığını takip etti.

Axi’nin piyasa analisti Milan Cutkovic, Coinbase’in piyasaya çıkışıyla ilgili heyecanın, Bitcoin’i yeni bir rekor seviyeye yükselttiğini söyledi. “Yine de coşku çok uzun sürmedi, çünkü daha fazla yatırımcı rallinin kısa vadede fazla ileri gidip gitmediğini sorgulamaya başladı ve nakit paraye geçmeye karar verdi.”

“Ancak, Bitcoin son dönemdeki düşüşünden sonra hızlı bir toparlanma yaşayacaktır. 2017/2018’in aksine, Bitcoin’e atlamak isteyen çok daha fazla kurumsal yatırımcı var “dedi. Bu duygu, Pazar günü tweet atan kripto boğası Mike Novogratz tarafından yankılandı: “Geriye dönüp bakıldığında bu kaçınılmazdı. Piyasalar $Coin’in doğrudan listelenmesi konusunda çok heyecanlandı. Patlama sayesinde $BSV, $XRP ve $DOGE gibi paralar yükseliyor. Hepsi, piyasanın fazla tek yönlü olduğunun işaretleriydi.”

Daha sıkı düzenlemelerle ilgili spekülasyonlar, satışları daha da artırmış görünüyor.

Deutsche Bank stratejistleri, “Ani tersine dönmenin tam olarak neden gerçekleştiğini anlamak zor, ancak forumlar, bunu ABD Hazinesinin, dijital varlıkların kara para aklanmasında kullanılması konusunda baskı yapabileceği spekülasyonuna bağlıyor” açıklamasında bulundu.

Popüler bir Twitter hesabı olan FXHedge, Hazine’nin potansiyel hamlesini Pazar günü bir tweet ile bildirdi. Dakikalar sonra, kripto piyasaları kırmızı bölgeye daldı ve Ethereum’un eteri %18 düştü. Binance Coin, Ripple’ın XRP’si ve Cardano’nun tümü %12’den fazla kaybetti.

Ancak aynı hesap, Bitcoin’in düşüşünü Binance borsasında bir Çinli kripto balinasının 9.000 jetonluk satışına bağladı.

Blockchain üzerine bir Bitcoin analisti olan Willy Woo, ilk düşüşün, ülkenin Bitcoin madencilik kapasitesinin çoğuna ev sahipliği yapan Çin’in Xinjiang bölgesindeki bir elektrik kesintisinden kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Ancak Bitcoin, bu yıl şimdiye kadar %90 ve son 12 ayda %800’den fazla arttı. Fiyat görünümüne gelince, uzun süredir bitcoin boğası Max Keizer, “son derece sağlıklı bir düzeltme” sonrasında kısa vadeli hedefini 98.000 $ ‘a yükseltti ve kripto para birimi için 2021 hedefinin 220.000 $ olduğunu söyledi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending