Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

Bitcoin fiyatı 40 bin dolara, Ethereum 3 bin dolara yaklaştı: Daha büyük bir kripto para rallisi mi yaklaşıyor?

Yayın Tarihi

-

kripto paralar

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün (26 Mayıs) 40.000 doları aşarak önemli bir noktaya geldi. Analistlere göre, Bitcoin ‘in 42.000$ ‘ın üzerine çıkması, Ethereum ‘un ise 3000$ ‘ın üzerinde kalması yeni bir rallinin başlamasına ve yükselen bir piyasanın oluşmasının habercisi.

42.000 ve 49.000 dolar seviyeleri kritik!

Geçen günlerde yaşanan düşüş üzerine Bitcoin’in toparlanmasının üç nedeni var.

İlk olarak Tesla CEO’su Elon Musk ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin madencilerinin daha temiz enerji kullanmaya teşvik etmesi oldu. Musk ve Saylor o zamandan beri daha da ileri giderek Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin madencileri ile güvenilir enerji tüketimi hakkında konuşuyorlar.

İkinci olarak Bitcoin vadeli işlemler piyasası büyük ölçüde sıfırlandı. Bybt.com’un verilerine göre, BTC 30.000 doların altına düştüğünde, vadeli işlemler piyasası açık faizi 27 milyar dolardan 11 milyar dolara düştü. Bu, vadeli işlemler piyasasının aşırı kalabalık olmadığı anlamına geliyor, bu da daha sürdürülebilir ve kademeli bir ralli olma olasılığını arttırıyor.

Üçüncüsü ise Ethereum, son günlerde 1728$ seviyesine kadar gerileyen ETH, ciddi bir sıçrama ile 3000 dolar seviyesine yaklaştı. Bu da Bitcoin ve altcoinlerin yükselişini hızlandırdı.

Bir bütün olarak toparlanan büyük kripto para birimleri, Bitcoin etrafındaki duyarlılığı geliştirerek kripto piyasasının kademeli olarak toparlanmasına yol açıyor.

Yakın vadede, analistler 42.000$ ‘ın önemli kısa vadeli direnç alanı olduğunu ve bundan sonra 49.000$’ ın makro satış alanı olduğunu söylüyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending