Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BITCOIN KISA SÜREDE NERDEYSE %20 DÜŞTÜ !

Yayın Tarihi

-

bitcoin

Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Elon Musk’un Twitter’da BTC’yi eleştirmesinin ardından hafta sonu değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti ve 43.000 doların altına kadar indi.

Musk’ın yakın tarihli bir tweet’ine göre, büyük madencilik şirketleri Bitcoin pazarının çoğunu kontrol ediyor. Hatta bu yüzden Tesla’nın CEO’su, son tweet’inde BTC’yi “Çok Merkezileşmiş” bir kripto para birimi olarak da adlandırdı.

“Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketi tarafından kontrol edilen, aslında oldukça merkezileştirilmiş bir kripto para. Xinjiang’daki tek bir maden sular altında kaldı ve neredeyse madencileri öldürüyordu. BTC hash oranı da %35 düştü.”

Musk’tan yapılan bu açıklama, Tesla’nın geçen hafta BTC ödemelerini askıya aldığını açıklamasından sonra geldi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda aşırı satış baskısıyla karşı karşıya. Bitcoin’in toplam piyasa değeri, Şubat 2021’den bu yana ilk kez Pazartesi günü 800 milyar doların altına düştü.

Yazım esnasında BTC, yaklaşık 800 milyar dolarlık piyasa değeri ile 44.000$ civarında işlem görüyor. Bitcoin’deki son çöküş, kripto para piyasasında likidasyonu hızlandırdı.

Musk, Tesla’nın henüz Bitcoin satmadığını açıkladı.

Dijital para birimlerinin genel piyasa değeri, son 24 saatte yaklaşık 250 milyar dolar kaybetti. Bitcoin dışında Ethereum, Binance Coin ve Dogecoin de hafta sonu önemli değer kaybetti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending