Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BITCOIN SON 2 HAFTANIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE !

Yayın Tarihi

-

bitcoin

Bitcoin, yakından izlenen bir teknik engeli aştıktan sonra Nisan ortasından bu yana en yüksek seviyelerine yükseldi.

Dijital belirteç, kısa vadeli momentumunun bir ölçüsü olan son 50 günde ortalama fiyatının üzerine çıktı. Grafik izleyicileri için bu önemli bir seviyeydi – böyle bir hareket genellikle daha fazla kazanıma işaret ediyor.

Pek çok analist şimdi bunun sürdürülebilir bir şekilde üzerinde kalıp kalamayacağına bakacak.

Dünyanın en büyük dijital varlığında alım satım, Nisan ortasında 64.000 $ ‘ın üzerine çıktıktan sonra son haftalarda dalgalı bir seyir izledi. O zamandan beri gün içi büyük dalgalanmaların yaşandığı seansların ortasında düşüş yaşadı.

Cuma günü, Bitcoin yaklaşık %7,6 artışla 57,006 dolara çıktı.

Ancak son türbülansa rağmen, kripto para birimlerine olan ilgi, Bitcoin’in yolculuğunun ortasında tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırladı. Giderek artan sayıda geleneksel Wall Street firması buna ısındı ve Elon Musk gibi ünlülerden onay aldı.

ETFGI’ye göre, ETF’ler ve ETP’ler de dahil olmak üzere küresel olarak listelenen dijital varlık ürünlerindeki varlıklar, ilk çeyreğin sonunda 9 milyar dolara ulaştı.

Skybridge Capital’den Troy Gayeski, Bloomberg TV’de bu hafta yaptığı açıklamada, “Bugün bir yatırım yaparsanız veya bizim yaptığımız gibi Aralık ayı başında bir yatırım yaparsanız, boğa piyasası aşamasında birden fazla %20 ile %30 geri çekilme beklemelisiniz” dedi.

Bloomberg Intelligence’dan Mike McGlone, benimsemenin ilk günlerinde olduğunu kabul ediyor ve Bitcoin’in günümüzün hızla değişen dijital dünyası için doğru seçim olduğunu söylüyor. Onu 100.000 dolara çıkarabilecek katalizörler görüyor.

Bir notta, “Tarihsel olarak düşük faiz oranları ve sisteme pompalanan önemli miktarda para ile yan yana gelen azalan arz, eğer ekonomi kuralları geçerliyse, Bitcoin fiyat takdiri için sağlam bir temeldir” diye yazmıştı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending