Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BITCOIN’IN YARATICISI, DÜNYANIN EN ZENGİN 20 KİŞİSİNDEN BİRİ OLDU !

Yayın Tarihi

-

satoshi nakamoto

Bitcoin projesinin arkasındaki gizemli yaratıcı bilinmiyor ve blokchain mucidi veya mucit grubunun kimliği hakkında çok az bilgi var.

Bununla birlikte, topluluğa dair bilinen bazı bilgiler var ve Satoshi Nakamoto’nun ağın başlamasına yardımcı olduğu ve 2010 yılına kadar toplulukla birlikte olduğu biliniyor. Nakamoto’nun ilk günlerde coinleri çıkardığı andan itibaren en az 750.000 ile 1 milyon arasında Bitcoin (BTC) tuttuğu düşünülüyor.

Ayrıca Nakamoto’nun Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü ilk yıl boyunca toplanan bu coinbase ödüllerini hiç harcamadığı anlaşılıyor. Şimdiyse güncel Bitcoin kurlarlarından yola çıkılarak Nakamoto’nun ne kadar zengin olduğu tahmin edilebiliyor. 59 milyar dolardan fazla olduğu düşünülüyor. Bu ancak, Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC sahibi olduğu ve bunlara erişimi olduğu senaryoda gerçekleşebilir.

Nakamoto’nun aynı zamanda Bitcoin Cash (BCH) zulası da 650 milyon doları aşıyor ve bunun yanında mucidin sahip olduğu BitcoinSV (BSV) bütçesi ise 250 milyon dolar civarında. Ayrıca da 1.1 milyon bitcoin altını (BTG) erişimi olduğu düşünülüyor.

Sadece BTC cüzdanı bile Satoshi Nakamoto’yu “2021 Forbes Milyaderler” listesinde ilk 20’ye taşıyor. Nakamoto, finans medyasının kralı Michael Bloomberg’in ve Walmart’ın kurucusu Sam Walton’un yaşayan en büyük oğlu Rob Walton (20)’un hemen üzerinde konumlanmıştır.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending