Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BTC DOMİNASYONU AZALIYOR !

Yayın Tarihi

-

bitcoin

28 Şubat 2021’de Bitcoin, kripto para borsasındaki dominasyonunu %61 seviyesine kadar çekmişti. Bu oran, dün itibariyle %50 seviyelerinde seyrediyor. Bu, kripto para birimi piyasasındaki rekabetin beklenmedik düzeyde büyümesine bağlanabilir.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, altcoinlerin ortaya çıkışından bu yana geliştirilen bir ölçüttür. Bitcoin’in tüm piyasa kapitalizasyonunu, diğer kriptoların tüm piyasa değerlerine karşı koyar. Tarihsel olarak konuşursak, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, başlangıcından bu yana Şubat 2017’ye kadar yüzde 80’in üzerinde olmuştur.

Sürekli değişen piyasa koşulları nedeniyle, BTC pazar hakimiyeti Ocak 2018’de yüzde 33’e düştü. Ancak bu yıl, Ocak ayında, BTC hakimiyeti %60 – 70’e yükseldi.

Ethereum, sürekli olarak BTC piyasasının hakimiyetinde düşüşe öncülük ediyor. NFT’lerin ve Merkezi Olmayan Finansmanın popülerleştirilmesi, ETH’nin yükselişinin kaynağı olarak gösterildi. Birçok altcoin, Bitcoin’in pazar hakimiyetine kafa tutuyor.

Bugün Ethereum, Binance Coin, XRP, Tether, Cardano, Dogecoin, Polkadot, Uniswap ve Litecoin hala ilk 10’da kripto piyasası hakimiyeti için mücadele ediyor.

Bitcoin’in rakiplerinin çoğunun geliştirilmesinden sonra dünyadaki en iyi kripto para birimi konumunu koruyup koruyamayacağını yalnızca zaman söyleyebilir.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending