Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

BTCTURK VERİLERİN ÇALINDIĞINI DOĞRULADI !

Yayın Tarihi

-

btctürk

Büyük Türk kripto borsası BtcTürk, 2018 ortasından itibaren 500.000’den fazla kullanıcının bilgilerinin sızdırıldığını açıkladı.

Resmi açıklamaya göre çalınan veri setinde BtcTurk kullanıcılarının isimleri, kimlik numaraları, e-postaları, adresleri, doğum tarihleri ​​ve cep telefonu numaraları yer alıyor.

Çalınan veriler Cuma günü online bir forumda satışa sunuldu. Satıcı, bilgilerin ayrıca kripto borsaları için ortak bir onay gereksinimi olan kimlikle birlikte özçekim fotoğraflarını da içerdiğini iddia etti.

BtcTürk önce iddiaları yalanladı ve mevcut bir veri ihlali tespiti yapılmadığını vurguladı.

Şirket, Pazartesi günü kullanıcı verilerinin sızdırıldığını kabul ederek, verilerin Temmuz 2018’den önce borsaya kayıtlı 516.954 kullanıcının hassas bilgilerini içerdiğini belirtti.

BtcTurk, kullanıcıların fonlarının güvende olduğunu olduğunu söyledi. BtcTürk’ün resmi açıklamasından kısa bir süre önce verileri satmaya çalışan kişinin, başlığı forumdan kaldırdığı görüldü.

BtcTurk güvenlik ekibi, sızıntının kaynağının depolama ortamındaki bir güvenlik ihlali olduğunu düşünüyor.

Şirket, kullanıcılara bakiye bilgilerinin, banka hesaplarının, kimlikle birlikte özçekimlerinin ve diğer nitelikli bilgilerin güvende olduğuna dair güvence verdi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending