Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

CARDANO’NUN KURUCUSU AÇIKLAMALARDA BULUNDU !

Yayın Tarihi

-

cardano charles hoskinson

Kripto para birimi efsanesi Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Forbes tarafından kriptonun teorik temelleri ve hızlı evriminin matematik ve bilgisayar bilimi tarihi ile nasıl ilişkili olduğu üzerine röportaj yaptı.

Charles Hoskinson kariyerine 2013 yılında Bitcoin Eğitim Projesi ile kripto para birimi sektörüne giren bir matematikçi olarak başladı. Çevrimiçi bir okul olarak başladı ve bu okul, Hoskinson’ı Vitalik Buterin ile tanıştırdı. Daha sonra Ethereum’un sekiz kurucusundan biri olacaktı.

2016’da tartışmalı bir güncellemenin ardından yaşanan anlaşmazlıklar sonrasında Ethereum, Ethereum Classic’in yaratılmasıyla ikiye ayrıldı ve Hoskinson bir vokal destekçisi oldu. 2021’de Hoskinson’ın dikkati, 2017’de başlatılan halka açık bir blockchain platformu olan Cardano’ya kaydı. Hoskinson, Ethereum ile rekabet etmeyi ve sonunda onu geçmeyi umuyor.

“Yaptığınız şey, bilgiyi, değeri ve kimliği zincirler arasında taşıma yeteneğine odaklanmaktır ve sonra işlerin nerede yaşayacağına piyasaların karar vermesine izin verirsiniz. Komik, herkes istemeyene kadar açık kaynak olmak istiyor.”

Hoskinson, önümüzdeki üç ila beş yıl içinde sektörün “Wi-fi anı” olarak adlandırdığı şeye yakınlaşacağına inandığını söyledi. Bu hareket, hangi ekosistemde olurlarsa olsunlar, kullanıcıların bir sistemden diğerine geçmesine izin verecektir.

Hoskinson bunu dibe doğru bir yarış olarak görüyor ve kazananlar işletme maliyetlerini azaltanlar olacak. İnanç, kullanıcıların blok zincirlerini çalıştırması ve daha ucuz olan uygulamalara akın edecekleri üzerine.

Hoskinson işlere yeterince burnunu sokmamış gibi, aynı zamanda blockchain platformu Cardano’yu da kurdu. 2017’de piyasaya sürüldü ve şimdi piyasa değeri açısından en büyük altıncı kripto para birimi olarak kabul edilen para birimi haline geldi.

Başlangıçta, Cardano’nun 2015’te başlayan beş yıllık planı, parçaları 2020’ye kadar bir araya getirmeyi bitirmekti. Bu süre karşılanmamış olsa da, Hoskinson ekibinin kaydettiği ilerleme konusunda iyimser kaldı.

“Elbette, çok iyimser bir insanım ve mühendisliği ve bilimsel karmaşıklığı hafife alma eğilimindeyim, bu yüzden o dönüm noktasına tam olarak ulaşmadık. 2021, son beş yılda bir araya geldiğimiz ve hayalini kurduğumuz her şeyi açtığımız bir çeşit taşma yılı.”

Akıllı sözleşmeler, belirteç basımı ve yönetim yığını, Cardano için yaklaşan hedefler olarak tam ademi merkeziyetçilikle birlikte bahsediliyor. Hoskinson, bir ayda 10.000’den fazla token çıkarılması ve yaklaşan akıllı sözleşmelerle, şirketini bu hedeflere ve daha sonra bazılarına ulaşmak için iyi konumlandırdığını umuyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending