Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ÇİN BITCOIN MADENCİLİĞİNE KARŞI GELDİ BITCOIN YİNE ÇAKILDI !

Yayın Tarihi

-

bitcoin

Çinli finans düzenleyicileri tarafından tükettiği enerji ve türlü sebeplerle Bitcoin madenciliğinin önünün kesileceği açıklandıktan sonra Bitcoin düşüş trendini sürdürdü ve 35.000$’ın altına indi.

Düşüş, bir haftalık aşırı dalgalanmanın ardından geldi ve en değerli sanal para biriminin fiyatı 40.000$’ın altında şiddetli dalgalanmasını sürdürdü.

Yaşanan son düşüş, Çin’in Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin kripto para piyasalarındaki spekülatif ve finansal riskleri barındıran ortamı daha da germesiyle bağlantılı.

Getirilen son düzenlemeyle birlikte Bitcoin madenciliğinin önünün kesileceği ve yerli para birimi olan Yuan’ın üzerindeki enflasyon yüküne yoğunlaşılacağı belirtildi.

“Hisse senedi ve döviz piyasalarının düzgün işleyişini sürdürmek, yasa dışı menkul kıymet faaliyetlerini ciddi şekilde engellemek ve yasa dışı finansal faaliyetleri ciddi şekilde cezalandırmak gerekiyor.”

Yine Çinli düzenleyiciler tarafından, sadece birkaç gün önce bankalara kripto para kullanım yasağı getirilmişti. Aynı zamanda ülkemizdeki gibi kripto parayla ödeme yapmak da yasaklanmıştı.

Çinli yetkililer tarafından atılan son adımlar, ülkenin kripto para alanındaki spekülasyon ve sahtekarlığı ortadan kaldırma çabasında ciddi bir yükselişe işaret ediyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending