Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ÇİN MERKEZ BANKASI BITCOIN’E DÜZENLEME GETİRİYOR !

Yayın Tarihi

-

Çin Bitcoin

Çin Halk Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo, dijital para biriminin yatırım ve ödeme seçenekleri olarak değerlendirilebileceğini söylediğinden beri, Çin, bitcoin ve kripto para kullanımında zemin değiştiriyor gibi görünüyor.

Çin, Bitcoin ve diğer kripto para borsalarını yasaklayarak vatandaşlarını Nijerya Merkez Bankası gibi eşler arası işlemlerle sınırladı, ancak Asya ülkesi dijital varlığı inceliyor. Bu ise yasağın gevşemesine yol açabilecek bir karar.

Şu anda kripto para birimi, vatandaşların sahip olmasına izin verilse de ülkede yasal bir ihale olarak görülmüyor, ancak tam tanıma sağlamak için Bo, farklı düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

Bir yatırım olarak kripto para birimi düzenlemesi, ödeme seçeneği olarak kripto için belirlenen kurallardan farklı olacaktır. Bo, yatırım seçeneğinin asgari düzenlemeyle geleceğini, ödemenin ise katı düzenlemeler çekeceğini söyledi.

Bo, kripto para biriminin mevduat bankaları ve banka benzeri finans kurumlarıyla aynı inancı paylaşması gerektiğini söyledi. Başkan yardımcısı bunu 18 Nisan 2021 Pazar günü Boao Asya Forumu’nda söyledi.

Yasağı sürdürmek yerine gelecekte kripto para birimini düzenlemeye çalışan Çin, ülkenin dünya ticaretindeki ekonomik büyüklüğü nedeniyle kripto para birimi piyasası için büyük bir dönüm noktasıdır.

“Bitcoin ve sabit coinlerin şifreli varlıklar olduğuna inanıyoruz. Şifrelenmiş varlık bir yatırım seçeneğidir, para biriminin kendisi değildir. Para birimi değil, alternatif bir yatırımdır. Bu nedenle, kripto varlıklarının gelecekte bir yatırım aracı veya alternatif bir yatırım olarak önemli bir rol oynaması gerektiğine inanıyoruz.”

“Bir yatırım aracı olarak kullanılacaksa, Çin dahil birçok ülke de böyle bir yatırım yöntemi için nasıl bir düzenleyici ortam olması gerektiğini araştırıyor. Bu düzenleyici kural, minimum düzeyde düzenleyici kurallar olsa bile, yine de düzenleyici kurallar olmalıdır. “

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending