Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ÇİNLİ BITCOIN MADENCİLERİ GEMİYİ TERK EDİYOR !

Yayın Tarihi

-

çin bitcoin madenciliği

Bitcoin’deki düşüş trendi Pazartesi günü yaşadığı yükselişe rağmen devam ediyor. Kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %43 düşmüştü. Henüz aldığı yaraları sarmaya çalışırken, Bitcoin ve bütün kripto para piyasası için yeni türbülanslar yaşanabilir.

Birkaç büyük Bitcoin madencisi, Çinli yetkililerin kripto para madenciliği konusunda baskı yapmayı planladıkları haberinin ardından geçtiğimiz hafta sonu faaliyetlerini durdurdu.

Geçen hafta genel Bitcoin hash oranının %2,5’ini oluşturan BTC.TOP, Çin’deki mağazayı kapatacağını ve operasyonlarını Kuzey Amerika’ya kaydıracağını açıkladı.

Huobi kripto para borsasının offshoot şirketi Huobi Mall da Pazar günü Çin’de artık kripto madencilik teçhizatı satmayacağını ve buradaki madencilik faaliyetlerini askıya alacağını duyurdu.

Madencilik şirketi HashCow da, şimdilik yeni Bitcoin madencilik blokları satın almayı bırakacağını açıkladı.

Çin’in önde gelen üç ticaret birliği, geçen hafta kripto para yatırımına karşı uyarılar yayınladı. Vatandaşları şahit olabilecekleri herhangi bir kripto madenciliği faaliyetini bildirmeye teşvik etmek için İç Moğolistan’da telefon hatları kuruldu.

Bitcoin hashrate, Çin’in son uyarı dalgasının beri %30 düştü. Hashrate, saniyede 171 Exahash’tan Cumartesi günü 118 Exahash’a düştü.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending