Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

COINBASE PAYPAL’LA ÖDEMEYİ BAŞLATIYOR !

Yayın Tarihi

-

coinbase paypal

Kısa süre önce halka açılan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, şimdi ABD’deki milyonlarca müşterisine yeni bir ödeme seçeneği sunuyor. Bu kullanıcılar artık Bitcoin gibi kripto para birimlerini PayPal’a bağlı banka kartlarını ve banka hesaplarını kullanarak Coinbase üzerinden basit ve hızlı bir şekilde satın alabilecekler.

Coinbase tarafından yapılan yenilik, PayPal hesabı olan müşterilerin banka hesabı bilgilerini veya kredi kartı numaralarını doğrudan borsaya eklemelerine gerek kalmadan anında ve daha sorunsuz bir şekilde kripto satın almalarına olanak tanıyacak. Müşteri, PayPal hesabıyla günde 25.000 $ ‘a kadar alışveriş yapabilecek.

Coinbase, “Ödeme ekosistemi ile çalışan PayPal, tüm hizmetlerde şeffaflık, performans ve güvenliği sağlamak için bilgiyi oluşturdu ve uygun araçları uygulamaya koydu” dedi.

ABD’deki müşteriler, Automated Clearing House (ACH) veya Banka havalesi, banka kartı, Coinbase ABD Doları cüzdanlarındaki fonlar aracılığıyla bağlı bir banka hesabıyla kripto satın alabilir ve buna ek olarak artık bağlı bir PayPal hesabındaki fonları kullanabilirler.

Ancak eChecks ve PayPal bağlantılı kredi kartları Coinbase ile kripto satın almak için kullanılamaz.

Yeni ödeme seçeneği başlangıçta yalnızca ABD’deki müşteriler için geçerli olsa da Coinbase, önümüzdeki aylarda PayPal’dan para kullanarak kripto satın alma imkanını daha fazla ülkeye genişleteceğini açıkladı. PayPal’a nakit para çekme işlemleri ABD, Kanada, AB ve Birleşik Krallık’ta zaten mevcut.

Geçen yıl Kasım ayında PayPal, ABD’deki müşterilerin doğrudan PayPal hesaplarından kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmet başlattı.

Bu, ödeme firmasının dünya çapındaki 26 milyon tüccarında satın alımlar için bir fon kaynağı olarak kullanılabilir hale getirerek kripto para birimlerini önemli ölçüde artırma planlarının bir parçasıydı.

Nisan ayının ortasında Coinbase, ABD’de halka açık bir şirket haline gelen ilk kripto para birimi borsası oldu ve A Sınıfı adi hisse senetlerini Nasdaq’ta COIN kısaltma sembolü altında listeledi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending