Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

DOGECOIN’DE SON GELİŞMELER !

Yayın Tarihi

-

dogecoin

Elon Musk bugün attığı bir tweet’inde, SpaceX şirketinin gelecek yıl bir ay görevini finanse etmek için dogecoin’i (DOGE-USD) kabul edeceğini söyleyese de kripto para biriminin fiyatını arttırmada başarısız olmuş gibi gözüküyor.

Geçen hafta internet kullanıcıları coinin değerini 1 dolara itmeye çalışırken Dogecoin, gün içinde ise %1,2 düşüşle 0,51 dolara geriledi.

Geometric Energy Corporation, Pazar günü yaptığı açıklamada “DOGE-1 Ay Görevini” de duyurdu. Kanadalı şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde Falcon 9 roketiyle 40 kg’lık bir uyduyu aya göndermek için SpaceX ile ortaklık kuruyor.

Geometric Energy’nin CEO’su Samuel Reid yaptığı açıklamada, “Bu büyüklükte bir anlaşma için DOGE ile resmi olarak işlem yapan Geometric Energy Corporation ve SpaceX, DOGE’yi uzay sektöründeki ay işleri için bir hesap birimi olarak sağlamlaştırdı” dedi.

Analistler Musk’ın şovda meme’den esinlenen kripto paradan bahsetmesini ve fiyatların ani bir artışla yükselmesini beklemişlerdi, bunun yerine coin yaklaşık %30 düşüş yaşadı.

Ancak son kayıplara rağmen, 2013 yılında şaka olarak düşünülen kripto para, geçen ay yaklaşık %400 arttı ve yılın başından bu yana %14.000’den fazla artış gösterdi.

Dogecoin, Musk’tan destek almanın yanı sıra rapçi Snoop Dogg ve Kiss basçısı Gene Simmons tarafından da destekleniyor.

Geçtiğimiz hafta, popüler borsa Gemini, Dogecoin desteğini açıkladı.

Bu arada, Citigroup (C)’nin müşterilerinin ilgisindeki artıştan sonra kripto para birimi ile ilgili hizmetler sağlama seçeneğini de düşündüğü bildirildi.

Financial Times, geçen hafta bankanın küresel döviz müdürü Itay Tuchman’a atıfta bulunarak, bankanın müşterilerine bu hizmetleri sunup sunmayacağına henüz karar vermediğini, ancak ticaret, saklama ve finansmanın değerlendirilmekte olduğunu söyledi.

Trending