Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

DOGECOIN’IN RAKİBİNDEN HIZLI GİRİŞ “SHIBCOIN”

Yayın Tarihi

-

shibcoin binance

Shiba Inu coinine olan talep, popüler meme tabanlı coin Dogecoin yaygın bir popülerlik kazandıkça artıyor.

“DOGE katili” olarak bilinen Shiba Inu, adını Dogecoin kripto para birimini temsil eden köpeğin ırkından alıyor.

SHIB fiyatı, Binance, FTX, Huobi ve OKEx dahil olmak üzere büyük kripto borsalarında listelenmesinin ardından büyük ölçüde arttı.

Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta sonu “Saturday Night Live” gösterisine çıkmasından bu yana Dogecoin fiyatı %36’nın üzerinde düşerken, SHIB fiyat performansı son 24 saatte tersine %165 artarak 0,00003876 dolara yükseldi.

Shiba Inu, köpek temalı rakip kripto para birimini geride bırakmak için Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Resmi web sitesi, toplam arzın %50’sinin Uniswap’ta saklandığını, geri kalan yarısının ise yakılmak üzere Vitalik Buterin’e gönderildiğini belirtiyor.

Buterin şu anda 8 milyar dolardan fazla değere sahip bir kripto para sepetini kontrol ediyor ve elindeki Shiba Inu’lar elindeki Ethereum’dan daha değerli durumda.

Ethereum tabanlı kripto para birimi, geçtiğimiz ay fiyatlarında büyük bir artış gördü ve son 30 günde %45.000’in üzerinde artış kaydetti. Birçok yatırımcı, Shiba Inu’yu Dogecoin’den sonra devasa boğa piyasasına girmenin yolu olarak görüyor.

Kripto borsaları, SHIB coinin artan fiyatını ve talebini gördü ve coini listelemeye karar verdi.

OKEX, SHIB’i 8 Mayıs’ta Binance’den sadece 2 gün önce listeledi. OKEx Insights’ın kıdemli analisti Rick Delaney şunları söyledi: “SHIB’ın hafta sonundaki fiyat performansı, kripto endüstrisinin köpek temalı meme coinlere hala aç olduğunu açıkça gösteriyor.”

En popüler kripto borsalarından biri olan Binance, meme coinini listeledi ve SHIB/USDT ve SHIB/BUSD ticaret çiftleri için seçenek sunuyor.

Önde gelen kripto borsası, yatırımcıları Shiba Inu’yu dikkatli bir şekilde takas etmeleri konusunda uyardı ve coinin “normalden daha yüksek bir risk teşkil ettiğini” söyledi.

Binance’deki coin listelemesinin ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao kripto topluluğundan eleştiri aldı. Changpeng Zhao şöyle cevap verdi:

“Bazıları SHIB listelemesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Kullanıcıları takip ediyoruz. Bugün SHIB nedeniyle ETH para yatırma adreslerimizin tükenmesine sebep olacak noktaya kadar talep oluşturan çok sayıda kullanıcı var. Başka bir ERC20 coin için daha önce böyle bir şey hiç gerçekleşmemişti.”

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending