Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ETHEREUM 3000 DOLARI AŞACAK MI ?

Yayın Tarihi

-

ethereum

Etheruem (ETH), her gün% 5’lik tutarlı bir büyüme ile yukarı doğru yürüyüşüne devam ediyor. Yazım esnasında, Ethereum (ETH) 340 milyar dolarlık piyasa değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2946 dolardan işlem görüyor. Dünyanın ikinci kripto para birimi, tarihinde ilk kez 3000$ ‘lık kilit dönüm noktasını geçmek istiyor.

Geçen hafta, ETH fiyatı bugün yeni dönüm noktasına ulaşmak için ~% 35 arttı. Bu son ETH fiyat rallisi, aktif ETH adreslerinin sayısının tarihi bir artış göstermeye devam etmesiyle birlikte geliyor.

Öte yandan, geliştiricilerin ağı, Ethereum 2.0 Testnet Steklo’nun lansmanını başarıyla tamamladı. Bu, farklı Ethereum müşterileri arasındaki ilk tam Proof of Stake (PoS) iletişimidir.

Katılan ETH 2.0 müşterilerinden bazıları arasında Lighthouse, Teku, Nimbus ve Prysm vardı. Bununla birlikte Besu, Geth ve Netherland gibi ETH 1 müşterileri de katıldı.

Ethereum 2.0 geliştiricisi Diederik Loerakker, Steklo test ağının oldukça istikrarsız olduğunu söyledi. Şunları da ekledi: “Testnet şu anda oldukça dengesiz bir durumda ve daha çok geliştiricilerin bugün istemcilerde hata ayıklaması için bir araç. İşler yeterince kararlı hale geldiğinde, önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcı merkezli test ağı çalıştıracağız. Bu ilk geliştirmede herkese iyi iş çıkardık, testnet kurulumu ve istemci entegrasyonunda çok ilerleme kaydettik. “

Bu, ETH 1 ve ETH 2 istemcilerinin birbirleriyle iletişim kurduğu ilk zamandı. Bu, Proof of Work madencilerini kaldıran ve Proof-of-Stake ağına yapılan yükseltmeleri, birleşmenin öykünmesinin klasik bir örneğiydi. Gerçek birleşmenin gerçekleşmesi için iyimser zaman çizelgesi ise 1 Aralık.

‘Yalnızca stake’lere’ sahip olma yönünde hareket etmek, Uzaktan Prosedür Çağrısı (RPC) değiştirilerek Ethereum ağı yapılacak. Bu, Ethereum ağının ve süreçlerinin tamamen bozulmadan kalmasına yardımcı olacaktır. Umuyoruz ki, halkın katılımını da içeren daha fazla test ağı piyasaya sürülsün..

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending