Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ETHEREUM 4000$’I AŞTI!

Yayın Tarihi

-

ethereum

İkinci en büyük dijital varlık, yakın zamanda meteorik yükselişini durduracak gibi görünmüyor.

Ethereum (ETH), 10 Mayıs’ta ilk kez 4.000 doları gölgede bırakarak Coinbase de dahil olmak üzere birçok borsadaki psikolojik olarak önemli engeli aştı. Yeni dönüm noktasına ulaşması, 3.000$ ‘ı kırdıktan sadece bir hafta sonra gerçekleşti.

Geçen hafta ETH, dünyanın 28. en büyük varlığı olarak Bank of America’yı geride bıraktı. Bugün itibariyle 454.49 milyar dolar olan ETH, Amerika’nın ticari devleri Wal-Mart ve Johnson ve Johnson’ın piyasa değerini gölgede bıraktı ve varlıklar açısından en büyük Amerikan bankası olan JPMorgan Chase’in hemen arkasına yerleşmiş durumda.

Artışın bir kısmı, varlığa kurumsal ilginin artmasıyla bağlantılı olabilir. Bu hafta, bir Coinshares raporu, kurumların Nisan sonunda ETH’den 30 milyon doların üzerinde satın alım yaptığını açıkladı.

Aynı şekilde, benimseme konusunda da önemli adımlar atıldı. Geçen hafta Avrupa Yatırım Bankası, Goldman Sachs gibi büyük bankacılık kuruluşlarıyla işbirliği içinde 120 milyon dolarlık bir tahvil çıkaracağını duyurdu. Ek olarak, Ethereum’un kilit topluluklarından ve kullanım örneklerinden biri olan merkezi olmayan finansın büyümesi kayda değer bir şekilde devam ediyor.

Olağanüstü gidişat, ufukta bir “ters dönme” olabileceğine dair söylentilere bile yol açtı. Ancak ETH’nin piyasa değeri olarak BTC’yi geride bıraktığı günlerin olacağını düşünenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending