Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ETHEREUM’DAN REKOR ÜSTÜNE REKOR !

Yayın Tarihi

-

ethereum

Ethereum, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan coin başına 2.500 $ ‘a ulaştıktan sonra, Avrupa Yatırım Bankası’nın (EIB) Ethereum blockchain ağında bir “dijital tahvil” satışı başlatmayı planlamasının raporlarının ardından yeni bir zirveye ulaşmayı başardı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, yazı yazılırken biraz 2,745 dolara düşmeden önce 2,756 dolara tırmandı. Ether, Ethereum blok zincirinin kripto para birimi iken, iki terim kripto meraklıları arasında değiştirilebilir hale geldi.

Ethereum’un yeni rekoru, Bloomberg’den konuya aşina olan kaynakların EIB’nin iki yıllık 100 milyon Euro dijital tahvil ihraç etmeyi planladığını söylediği yeni bir raporun yayınlanmasıyla aynı zamana denk geldi. Reuters’e göre Goldman Sachs, Banco Santander ve Societe Generale liderliğinde satışa diğer büyük bankalar da dahil olacak.

EIB Başkan Yardımcısı Mourinho Félix yaptığı açıklamada, dijital tahvil satışına öncülük etmenin bankaya nasıl alternatif finansman kaynakları sağlayacağını açıkladı:

“AYB’de yenilik, desteklediğimiz projelerin ötesine geçiyor. Yeşil tahvil ve sürdürülebilirlik tahvil piyasalarında küresel bir lider olarak, EIB, blockchain üzerinde dijital tahvil ihracı konusunda şu anda yol gösterecek bir konumdadır. Bu dijital tahviller, Dünya çapındaki projelerin finansmanını artırmak için Banka’ya alternatif finansman kaynaklarına daha hızlı ve daha kolay erişim sağlamada rol oynayacak. “

EIB’nin yakında Ethereum blok zincirinde dijital bir tahvil çıkaracağı bildirilirken, SFOX gelir müdürü Danny Kim, kripto para biriminin yükselen fiyatı hakkında Reuters ile konuşan Danny Kim’e göre, Ether arzındaki düşüş de son zamanlarda fiyatının artmasına yardımcı oldu.

Aynı zamanda Ethereum, sanal sanat veya arazi satın almak için NFT’ler şeklinde de kullanılıyor.

Ethereum’un Bitcoin’i dünyanın en büyük kripto para birimi olarak tahttan indirip indiremeyeceğini sadece zaman gösterecek, ancak artan coin fiyatları ve daha yüksek talep, hem Ether’in geleceği hem de Ethereum blok zinciri için iyi işaretler.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending