Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ETHEREUM’DAN YENİ REKOR !

Yayın Tarihi

-

ethereum

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ether, sadece bir yıl önce coin başına 207 dolar değerindeydi.

Bitcoin ve Dogecoin, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı, ancak Mayıs, Ethereum’un ayı gibi görünüyor. Dünyanın en büyük ikinci ve en çok kullanılan kripto para birimi Pazar günü ilk kez 3.100 dolara kadar ulaştı.

Kripto para birimlerinde alışılmış olduğu gibi, geçen yıl Ethereum için meteorik bir artış oldu. Bir yıl önceki bu günün fiyatı mı? 207 doların biraz üzerinde.

Kripto para birimi şu anda 350 milyar doların biraz altında bir piyasa değerine sahip.

Geçtiğimiz yıl, çoğunlukla Ether 2.0 olarak yeniden başlatılması beklentisiyle hızla büyüyor, ancak bu son ralli, geçen hafta Avrupa Yatırım Bankası’nın Ethereum blockchain kullanan tahvillerde 120 milyon dolar (100 milyon €) ihraç ettiği haberine bağlı.

Bitcoin, coin başına 58.000$ ‘a mal olan ve trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri olan en iyi bilinen kripto para birimi olsa da, neredeyse tamamen insanların alabileceği veya satabileceği spekülatif bir varlık olarak kullanılıyor.

Ethereum blockchain üzerine kurulu bir kripto para birimi olan Ether, kripto ticaretinde en çok kullanılan dijital para birimidir. Bitcoin ve Ethereum’un altında, çoğunlukla Ether kullanılarak alınıp satılan on binlerce “altcoin” var. Dijital bir ürünün sahipliğini doğrulayan belirteçler olan NFT’ler, özellikle Bitcoin değil, Ether kullanılarak alınıp satılır.

Bitcoin ve Ethereum gibi paralar, 2020’nin sonundan bu yana, büyük teknolojinin artan kripto para birimini benimsemesi ve Coin Base’in IPO başarısı dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı önemli ölçüde büyüdü.

Ethereum’un fiyatı, coinlerin basıldığı temel yöntemi değiştirecek olan Ether 2.0 beklentisiyle de arttı. Ether 2.0, tüccarlar ve gezegen için iyi olacak daha verimli olmayı vaat ediyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending