Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

ETHEREUM’UN KURUCUSUNDAN SHIBCOIN’E BÜYÜK DARBE !

Yayın Tarihi

-

vitalik buterin shibcoin

Kripto para birimlerinin merkezi olmayan doğası nedeniyle, değeri hızla değişebiliyor. Shiba Inu bunu son birkaç günde yaşadı ve kripto para birimi milyarderi Vitalik Buterin, para biriminin değerini önemli ölçüde düşürdü.

Shibcoin, Dogecoin’den ilham almıştır. Dogecoin’e benzer şekilde, para birimi Shiba Inu memesinden ilham alıyor. Dijital para birimi bu hafta kısa bir süre içinde değerinde büyük bir artış gördü ve %1621,50 oranında büyüdü. Ancak, Traders of Crypto’nun Kurucusu Antony Portno’nun para birimini eleştirmesinin ardından bu durum aniden değişti.

“Shiba Inu coini, Dogecoin’in büyümesinden yararlanmaya çalışan birçok yeni dijital paradan biridir. Doge uzun yıllardır ortalıktayken ve bir ‘eğlence madeni para’ olarak gerçek bir değere sahipken, Shiba Inu çok daha manipülatif ve alaycı bir varlıktır.”

Vitalik Buterin, Ethereum kripto para biriminin kurucu ortağıdır. Ancak, Hindistan’ın COVID-19 savaşına bağış yapmaya karar verdiğinde, Ethereum yerine öncelikle yeni ortaya çıkan para birimi Shiba Inu’yu kullandı.

27 yaşındaki Vitalik Buterin, Hindistan’daki kar amacı gütmeyen kuruluşlara 1,2 milyar dolarlık Shiba Inu (SHIB) bağışladığı için para biriminin değeri daha da düştü. Diğer kripto para türleri aracılığıyla ek bağışlar da vardı.

Shiba Inu’nun değerini düşüren bağışa rağmen, Polygon’un kurucu ortağı yatırımcılara paranın ‘sorumlu bir şekilde’ harcanacağına dair güvence verdi.

Bağıştan bu yana, Shiba Inu %40 oranında değer kaybetti. Shiba Inu yatırımcılarının yaşadığı zararın dışında, yapılan bağış değeri de hızla azalıyor çünkü para birimi değer kaybediyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending