Bizimle İletişime Geçin

Hisse Senedi

FED BAŞKANI: EKONOMİ HIZLA BÜYÜYECEK !

Yayın Tarihi

-

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, yapılan son röportajda ABD ekonomisinin, hükümetin desteği ve aşılama kampanyasının hızla ilerliyor olması sayesinde çok önemli bir eşiği atladığını söyledi. Powell, Scott Pelley’e CBS News’in “60 Minutes” programında pazar akşamı yayınlanan röportajda “Şu anda gördüğümüz şey gerçekten dönüm noktasında görünen bir ekonomi” dedi.

“Ekonominin çok hızla büyümeye başlayacağı ve istihdam alanlarının da aynı hızda artacağını öngörüyoruz” ifadelerini kullanan Powell, sözlerine şunları da ekledi “Şu anda ekonomimiz için asıl risk hastalığın yeniden yayılmasıdır. İnsanlar sosyal mesafelerini korumaya ve maske takmaya devam ederse bu akıllıca olacaktır.”

Powell’ın yorumları, kısmen ekonominin yeniden açılması konusundaki iyimserliğine, ABD hisse senedi endekslerinin rekor seviyelerde olmasına ve ülkede neredeyse tüm eyaletlerin 16 yaş üstü herkesi aşılayabilecek noktaya gelmiş olmasına bağlandı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre şu anda ABD’de yaklaşık 183 milyon doz aşı uygulanmıştır. CDC verilerine göre ülkenin yetişkin nüfusunun yaklaşık yarısı, 65 yaş ve üzerindekilerin neredeyse %80’i en az bir doz aldı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending