Bizimle İletişime Geçin

Haberler

FED’DEN ENFLASYON YORUMU!

Yayın Tarihi

-

Federal Reserve

Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı eyaletlerin açılma kararı vermesi, ekonominin pozitif bir görünüm vermesinin ardından gözler enflasyon görünümüne çevrildi. FED yetkili üyelerinin açıklamasına göre ABD ekonomisinde şu an enflasyonla ilgili bir panik olmadığı anlaşılabiliyor.

Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, piyasalarda hareketlenen panik ve endişe halinin gereksiz olduğunu, enflasyonda yıllarca varlığını koruyacak bir yükseliş yaşanmayacağını belirtti. Başkanın ardından birçok FED yetkilisi de aynı doğrultuda düşüncelerini belirtti.

FED Dallas Başkanı, Amerika Birleşik Devletleri’nde yıllık enflasyonun %2.5 seviyelerine yükseldikten sonra tekrar düşüş eğilimine geçeceğini tahmin ettiğini belirtti. Bu düşünceden yola çıkarak Dallas FED’in ABD içindeki büyümesini %6.5 olarak öngören Robert Kaplan, tahminlerinin doğru çıkması koşulunda işsizliğin de %4’lü seviyelere gerileyeceğini belirtti.

FED Chicago Başkanı, ekonominin kendini toparlayacağı süre boyunca %3’lük enflasyon rakamlarında problem olmadığını belirtti. Charles Evans yaptığı açıklamada enflasyondaki yükselişin ve bıraktığı tahribatın kalıcı olup olmadığı hakkında konuşmak için erken olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending