Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

GOLDMAN SACHS CEO’SU: BITCOIN DÜZENLEMESİNE BÜYÜK DEVRİM GELİYOR !

Yayın Tarihi

-

goldman sachs

Goldman Sachs CEO’su David Solomon; Bitcoin ve dijital para dünyasının, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemelerle ilgili olarak büyük bir evrim geçireceğini düşündüğünü söyledi.

Dünyanın en büyük bankalarından birinin başkanı olan David Solomon, dün (7 Nisan) CNBC ile yaptığı röportajda kripto paralar hakkında yorumlarda bulundu.

Goldman Sachs’ın Bitcoin söz konusu olduğunda ne yaptığına dair açıklamalarda bulunmayan Solomon, ABD’deki mevcut düzenleyici ortamın bankanın bunu yapmasını engellediğini öne sürdü. Ancak Solomon, artan müşteri talebi nedeniyle Golman’ın kriptoyu yakından takip ettiğini açıkça belirtti.

“Dijital para birimleri ve paranın dijitalleştirilmesi hakkında çok proaktif bir şekilde düşünmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullanan Solomon, “Kripto para birimlerinde şu an önemli düzenleyici gereklilikler var” şeklinde eklemede bulundu.

Goldman Sachs varlık yönetimi, müşterilerine Bitcoin yatırım ürünleri sunmaya başlamayı planlıyor ve kısa süre önce kripto para birimi ticaret masasının yeniden açıldığını duyurdu.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending