Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

GOLDMAN SACHS YATIRIMCILARA KRİPTO PARA SEÇENEKLERİ SUNACAK !

Yayın Tarihi

-

goldman sachs

Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kriptolar rekor seviyelere yükselirken, kurumsal talep de artıyor.

Goldman Sachs, kripto para birimi alım satım masasını bu yılın başlarında açarak potansiyel fırsatlar bulunduran kripto piyasasını “ilk” benimseyen kurumsal şirketlerden biri olmuştu.

Goldman Sachs, Mart ayında özel fon yönetimi alanında Bitcoin ve altcoin tabanlı ürünleri müşterilere tanıtarak daha da ileri gitti.

Bloomberg’e göre, yatırım bankasının sunmaya başladığı kripto yatırım araçları devredilemez. NDF’ler, temel varlıkların asla takas edilmediği, vadeli işlemlere benzer şekilde çalışan, nakit ödemeli, kısa vadeli sözleşmelerdir.

Bu, Goldman’ın müşterilerinin Bitcoin’in fiyat hareketinin hem uzun hem de kısa tarafı hakkında yatırım yapmasına olanak tanıyacak. Firma, blok işlemlerinde CME vadeli işlemlerini satın alarak Bitcoin’in tarihsel olarak yüksek volatilitesine karşı koruma sağlayacak. Bloomberg’e göre, yatırım bankası ticaret ortağı olarak kripto varlık şirketi Cumberland DRW’yi kullanacak.

JPMorgan da müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunma olasılığını değerlendirmeye başladı. Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan Blackrock, Bitcoin’i bir yatırım seçeneği olarak fonlarına ekledi.

Trendi takip edecek diğer büyük kurumsal oyuncularla birlikte, küresel anlamda kriptoyu benimseme her zamankinden daha olası görünüyor.

Trending