Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

İNGİLİZ POLİSİ UYUŞTURUCU BASKINI YAPTI BITCOIN MADENCİLİĞİYLE KARŞILAŞTI !

Yayın Tarihi

-

bitcoin madenciliği

İngiltere polisi, esrar çiftliği olduğu düşünülen bir bölgeye baskın düzenledi, yasadışı bir Bitcoin madenciliği operasyonunu ortaya çıkardı.

İstihbarat, Great Bridge Sanayi Bölgesi’nin esrar tedarik etmek için kullanıldığını öne sürdü, ancak polisler, “şebeke kaynağından binlerce pound değerinde elektrik çalan” büyük ölçekli bir kripto para madeni keşfetti.

“Günün farklı saatlerinde bölgeyi ne kadar çok insanın ziyaret ettiğini duyduk, çok sayıda kablo ve havalandırma kanalı görünüyordu ve bir polis droneu yukarıdan hatrı sayılır bir ısı sinyali aldı. Bunların hepsi klasik kenevir üretimi işaretleri. Ancak memurlar giriş yaptıklarında, Bitcoin madenciliği olduğu sonradan anlaşılan organizasyonun bir parçası olarak yaklaşık 100 bilgisayar biriminden oluşan dev bir banka buldular.”

Polis, görevi yerine getirdikleri sırada bölgede kimsenin olmadığını ve yetkililerin hala büyük kripto madenciliğinden sorumlu olanları aradığını söyledi.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Bitcoin madenciliği yılda yaklaşık 114.31 terrawatt/saat enerji tüketiyor. Bu, Filipinler ve Hollanda gibi ülkeler tarafından yılda tüketilen enerji miktarından daha fazla.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending