Bizimle İletişime Geçin

Hisse Senedi

İNGİLTERE AÇILIYOR İŞSİZLİK DÜŞÜYOR !

Yayın Tarihi

-

ingiltere işsizlik

İngiltere’nin işsizlik oranı, Aralık-Şubat döneminde beklenmedik bir şekilde %4,9’a düştü. Ülkenin sıkı bir kapanma döneminde bile bu verilere sahip olması pandemide çalışma sistemini muazzam şekilde entegre edebilmiş olmalarına bağlanıyor.

Reuters tarafından yapılan ankete katılan çoğu ekonomist, hükümetin devasa iş sübvansiyonları planıyla düşük tutulan işsizlik oranının Ocak ayına kadarki üç ayda %5,0’dan %5,1’e çıkacağını tahmin etmişti.

ONS, işsizlik oranındaki düşüşün, iş piyasasının tamamen dışında kalan insanların payındaki artışla bağlantılı olduğunu söyledi. Hareketsizlik oranı Şubat ayına kadar olan üç ayda 0,2 puan arttı.

İngiltere vergi dairesinden alınan rakamlarla, işgücü piyasasının istikrarsız durumuna dair başka bir hatırlatma daha vardı; şirket maaş bordrosundaki çalışan sayısı, dört ayın ilk düşüşü olan Şubat ve Mart arasında 56.000 düştü.

ONS, bunun koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana kaybedilen toplam iş sayısını 813.000’e çıkardığını söyledi. ONS istatistikçisi Darren Morgan, “Son rakamlar, iş piyasasının geçen bahardaki büyük şokun ardından son aylarda genel olarak istikrarlı olduğunu gösteriyor” dedi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending