Bizimle İletişime Geçin

Haberler

İNGİLTERE’DEN TURİZMİ İLGİLENDİREN GELİŞME “AŞI PASAPORTU”

Yayın Tarihi

-

boris johnson

Başbakan Boris Johnson pazartesi günü yaptığı açıklamada, berberlerden kitapçılara kadar işyerlerinin önümüzdeki hafta yeniden açılacağını doğrulayarak, İngiltere’nin üç haftalık bir tecrit döneminden sonraki yavaş ama istikrarlı yürüyüşün, koronavirüs vakaları Avrupa’nın başka yerlerinde artmasına rağmen yoluna devam ettiğini duyurdu.

Johnson, İngiltere vatandaşlarının yurtdışına yaz gezileri yapıp yapamayacağına karar vermek için henüz çok erken olduğunu söyledi. Hükümetin, seyahatlerin ve kalabalık etkinliklerin güvenli bir şekilde geri dönmesine yardımcı olacak bir araç olarak, insanların COVID-19’a karşı korunmaya sahip olduklarına dair kanıt sunmanın bir yolu olan “aşı pasaportu” sistemini test edeceği doğrulandı.

İngiltere’nin okulları açarak karantinayı kısmen bitirmesinden 4 hafta sonra Johnson, İngiltere’nin aşılama programının iyi ilerlediğini ve enfeksiyonların azaldığını açıkladı. Kuaförlerin, güzellik salonlarının, spor salonlarının, bar ve restoranların yeniden açılmasıyla bir sonraki adımın 12 Nisan’da geleceğini belirtti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending