Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

İRAN YAZIN KRİPTO MADENCİLİĞİNİ YASAKLAYACAK !

Yayın Tarihi

-

iran bitcoin

Ruhani haftalık kabine toplantısında: “Lisanslı kripto madencileri bile durmalı. Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı madencilerin çalışmalarını yakından izlemeli ve yaz sonuna kadar çalışmaların askıya alınmasını sağlamalıdır” dedi.

Tahmini 2.000 megavat yüksek sübvansiyonlu elektrik kullanan yasadışı kripto çiftliklerini bulma ve durdurma ihtiyacını vurguladı.

Temmuz 2019’da hükümet, kripto madenciliğini yasal bir endüstri olarak kabul edeceğini söylemişti. Madencilerin, Sanayi Bakanlığı’ndan lisans almaları ve elektrik faturalarını ihracat oranlarına göre ödemeleri gerekiyordu.

İran Elektrik Üretim Dağıtım ve İletim Şirketi (Tavanir), Cumhurbaşkanlığı emrinin ardından orduyu lisanssız madencilere karşı bir kez daha uyardı ve sabrının tükendiğini bildirdi.

Tavanir, Sanayi Bakanlığı’nın toplu olarak 209 megavat tüketen 50 kripto para birimi madenciliği birimi için izin verdiğini söyledi. Vatandaşlara, kamu kuruluşunun yasadışı madencileri tespit etmesine yardım etmesi çağrısında bulundu ve ihbarcılara 200 milyon riyale kadar ödül teklif etti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending