Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

JAPONYA MERKEZ BANKASI BITCOIN HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU !

Yayın Tarihi

-

japonya bitcoin

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Bitcoin’in bir değişim aracı ve bir yatırım seçeneği olarak uygunluğunu inceledi.

“İşlemlerin çoğu spekülatif ve dalgalanmalar çok yüksek seviyede.”

Başkan Kuroda’ya göre Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılması çok zor.

Verilere bakıldığında Cuma günü, dünya genelinde bireysel olarak 218.000 Bitcoin işlemi gerçekleştirildi. Rekor seviye olan Ocak ayındaki 398.000 işlemin neredeyse yarısı. Ethereum ise 28 Mayıs’ta 1.3 milyondan fazla işlemde kullanıldı.

Kuroda, Bitcoin’i onaylamadığını ifade eden tek banka yetkilisi değil. Mevkidaşlarıyla benzer yorumlar yapıyor. Örneğin, Nisan ayında, FED Başkanı Jerome Powell, dijital varlıkların sadece spekülasyon araçları olduğunu söyledi. Benzer şekilde, Şubat ayında Kore Merkez Bankası Başkanı Lee Ju-yeol, kripto para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığını iddia etmişti.

Bunlar gibi söylemler ve yakın tarihte Elon Musk’ın ve Çin’in Bitcoin madenciliğine karşı aldığı tavırlardan dolayı Bitcoin yaklaşık bir aydır düşüş trendini sürdürüyor.

Kuroda, diğer başkanların aksine en azından stabilcoinlerin bir geleceği olabileceğini ve kullanımının piyasalarda pozitif bir değer yaratabileceğini de söyledi. Kuroda, bu varlıkların gelecekte uygun bir ödeme seçeneği haline gelmesi için yasal standartlara ve yönetim kurallarına uyması gerektiğini de ekledi.

İlginçtir ki, Merkez Bankası Başkanı kripto para piyasalarına dair bu yorumlarda bulunurken Japonya Dijital Yeni geliştirilmeye devam ediliyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending