Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

KRİPTO PARALAR BITCOIN ÖNDERLİĞİNDE DÜŞÜYOR !

Yayın Tarihi

-

kripto paralar

Kripto para birimi piyasası, Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda yaşanan son çöküşün ardından Cuma günü 1.8 trilyon doların altına düştü. Bitcoin, 7 Mart 2021’den bu yana ilk kez bugün 49.000 doların altına düştü.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre, kripto para varlıklarının toplam değeri son 24 saatte 250 milyar dolardan fazla düştü. Yazım itibariyle, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1.76 trilyon dolar civarında duruyor.

Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarındaki son çöküş, farklı dijital borsalarda büyük likidasyonları tetikledi. Kripto analiz platformu Bybt.com tarafından yayınlanan son verilere göre son 24 saatte yaklaşık 580.000 kripto para tüccarı tasfiye edildi. En büyük tek tasfiye Huobi’de bildirildi.

Bybt.com, yaklaşık 3,1 milyar dolar değerinde uzun kripto para birimi pozisyonlarının tek bir günde tasfiye edildiğinden bahsetti. Bitcoin, yaklaşık 1,2 milyar dolarlık uzun pozisyonların tasfiye edilmesinden sorumluydu, bunu Ethereum, XRP ve Dogecoin (DOGE) izledi.

Dijital para birimlerinin toplam değeri, son 15 hafta içinde yaklaşık 750 milyar dolardan 2.2 trilyon dolara yükseldiğinden, kripto para birimi piyasası bu yıl önemli bir artış gördü.

Dijital para birimlerindeki son çöküş, kripto balinalarının ağ aktivitesini hızlandırdı. Bir blockchain izleme ve analiz firması olan Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre, kripto para balinaları dijital para birimlerindeki yüksek dalgalanmanın ortasında dijital varlıklarını büyük miktarlarda hareket ettirmeye başladı.

Whale Alert, 23 Nisan’da 01:48’de 3.002 Bitcoin’in bilinmeyen bir cüzdana hareketini vurguladı. İşlemin toplam değeri 150 milyon dolar civarında. Blockchain izleme firması, yaklaşık 230 milyon dolar değerinde 100.000 Ethereum’un (ETH) bilinmeyen bir kripto para cüzdanına hareketinden de bahsetti.

Kripto piyasasındaki genel oynaklık, son 24 saatte önemli ölçüde arttı. Dogecoin (DOGE) ve XRP gibi kripto para varlıkları son birkaç saat içinde %20’den fazla kaybetti. Ayrıca Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) %10’dan fazla düşüş yaşadı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending