Bizimle İletişime Geçin

Haberler

MCGREGOR FORBES LİSTESİNİN EN TEPESİNE GEÇTİ !

Yayın Tarihi

-

mcgregor forbes

MMA dövüşçüsü Conor McGregor, Forbes’in en yüksek maaşlı sporcular listesine göre, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun önüne geçerek dünyanın en yüksek maaşlı sporcusu oldu.

1 Mayıs’ta sona eren 12 aylık dönemde McGregor 180 milyon dolar kazandı. Forbes, bu rakamın, cirolardan gelen 158 milyon doları ve viski markasının çoğunluk hissesinin son satışını kapsadığını söyledi.

Listede ikinci olan Barcelona ve Arjantin forveti Messi, evine 130 milyon dolar götürdükten sonra en çok kazanan futbolcu olarak rekor kırdı.

Portekiz ve Juventus’ta forma giyen Ronaldo, 120 milyon dolar kazandı ve en yüksek maaşlı ilk 10 sporcu arasında üçüncü oldu.

Dallas Cowboys’un NFL oyun kurucusu Dak Prescott, 107,5 milyon dolar ile dördüncü olurken dört kez NBA şampiyonu olan LeBron James, 96,5 milyon dolar kazanarak ilk beşe sondan giriş yaptı.

Forbes, sahadaki kazanç rakamlarının 12 aylık dönemde kazanılan tüm para ödüllerini, maaşları ve ikramiyeleri içerdiğini söyledi.

Saha dışı kazançlar; sponsorluk anlaşmalarının, katılım ücretlerinin ve lisanslama gelirinin toplam bir tahmini olarak düşünülebilir.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending