Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

MICROSTRATEGY’NİN BITCOIN YATIRIMLARI !

Yayın Tarihi

-

microstrategy bitcoin

Halka açık bir ticari istihbarat şirketi ve Bitcoin’in en büyük kurumsal sahiplerinden biri olan MicroStrategy, 31 Mart 2021’de sona eren çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Şirket güncel olarak yaklaşık 5 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip.

MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor’un yakın tarihli bir gönderisine göre, firmanın 91.579 Bitcoin’i var. Şirket, BTC portföyünü genişletmek için son çeyrekte 1 milyar dolardan fazla para topladı.

MicroStrategy, toplam gelirlerin 122,9 milyon dolara ulaşmasıyla 2021’in ilk üç ayında gelirlerinde% 10’luk bir artış kaydetti. Şirket, önümüzdeki yıllarda Bitcoin portföyünü genişletmeyi planladığını belirtti.

“Bitcoin stratejimizden memnunuz. Şu anda 91.000 BTC’yi aşan Bitcoin varlıklarımızı genişletmek için çeyrekte 1 milyar dolardan fazla ek sermaye topladık. Ayrıca, MicroStrategy World’de kripto para birimindeki öncülüğümüzü kullandığımız çok başarılı bir ‘Şirketler için Bitcoin’ pistine ev sahipliği yaptık. Hissedarlar için ek değer yaratmaya çalışırken ek Bitcoin almaya ve tutmaya devam edeceğiz ”

Dünyanın en büyük kripto para birimi, bu yılın başından bu yana% 80’den fazla arttı. Bitcoin, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 64.600 $ ‘a ulaştı, ancak son zamanlarda bir düzeltme gördü. Dijital varlık şu anda 1.02 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 54.000 $ civarında işlem görüyor.

Microstrategy, 2021’de Bitcoin birikimini hızlandırdı ve firma Şubat 2021’de BTC başına ortalama 52.765 $ fiyatla yaklaşık 1.02 milyar $ nakit karşılığında 19.452 BTC satın aldı. Bu ayın başlarında şirket, portföyünü genişletmek için yaklaşık 15 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy dışında Grayscale, BTC’nin en büyük kurumsal sahiplerinden biridir. Şirketin, toplam değeri 34 milyar doların üzerinde olan 650.000’den fazla BTC’yi yönetiyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending