Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

NEDİR BU DOGECOIN ?

Yayın Tarihi

-

dogecoin

Dogecoin, 2013 yılında iki yazılım mühendisi Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından bir şaka olarak başlatıldı. Sanal para birimi, şok görünümlü bir Shibe köpeği içeren o zamanın ikonik Doge meme’sine bir referanstır.

Palmer, kripto parayı oluşturmak için internetin en çok konuşulan konularından ikisi olan kripto para birimi ve Doge’u bir araya getirme şakasından sonra bir alan adı satın aldı ve o sırada tweet attı: “Kesinlikle bir sonraki büyük şey bu.”

Yazılım mühendisi Billy Markus, Palmer’ın etki alanında bıraktığı bir not gördü ve aynı anda Dogecoin’i oluşturmak için Bitcoin’in açık kaynak kodunu kullanırken onunla temasa geçmeye çalıştı. GameStop patlaması sırasında olduğu gibi, Dogecoin altyapısı, kripto endüstrisine girerken başarılarının çoğunun kaynağıydı.

Bu hafta DogeCoin’deki artışı neyin tetiklediği tam olarak belli değildi, ancak son günlerde kripto para biriminden bazı yüksek profilli kullanıcılar tarafından çevrimiçi olarak bahsedildi.

Teknoloji milyarderi Elon Musk bu ayın başlarında DogeCoin’i aya koymak istediğini tweetledi, bu arada Wall Street’ten borsacı Jordan Belfort ve Amerikan atıştırmalık şirketi Slim Jim de kripto ile ilgili referanslar yaptı.

Trending