Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

NEREDEYSE 50 MİLYON AMERİKALI BITCOIN’E SAHİPLİK EDİYOR !

Yayın Tarihi

-

amerika bitcoin

New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından derlenen bir ankette şu anda yaklaşık 50 milyon Amerikalının Bitcoin sahibi olduğu tahmin ediliyor. İlginç bir şekilde, anket katılımcılarının çoğu, dijital paraları bu tür hizmetler gerçekleşirse bankalarda saklayacaklarını belirtti.

Bu yılın başlarında derlenen ancak kısa süre önce paylaşılan NYDIG’nin raporu, Bitcoin’in hızla büyüyen benimseme eğrisini özetledi. Gazete, Ekim 2020’den bu yana yükselen fiyatlara değindi ve kitlelerin dikkatini çekti.

Üstelik sadece kurumsal dünyadan değil, bireysel yatırımcılardan da pek çok yeni isim sahneye çıktı.

Sonuç olarak NYDIG, SurveyMonkey ile ortaklık kurdu ve 2.000’den fazla ABD vatandaşına kripto para birimi endüstrisi hakkındaki görüşlerini ve BTC veya diğer dijital varlıklarda fon tahsis etmeye dair yaklaşımlarını sordu.

Sonuçlar oldukça olumluydu çünkü her iki tarafın tahminleri, bugün 46 milyon Amerikalının Bitcoin’e sahip olduğunu gösteriyor. Bu, 18 yaşın üzerindeki yetişkinlerin %22’sinden fazlası anlamına geliyor.

Ayrıca, anket Bitcoin ile bankalar arasında bir bağlantı kurmaya çalıştı. Her ikisi de tamamen farklı kreasyonlar olsa da, biri diğerinin tam tersi olmaya çalışırken, birçok bankacılık kurumu son zamanlarda kripto benimseme konusunda daha açık fikirli.

JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs ve BNY Mellon gibi bazı ABD devleri, bir şekilde kripto para endüstrisine dahil olma planlarını çoktan duyurdular.

Bir diğer %71’lik grup, birincil bankaları Bitcoin ile ilgili ürünleri eklemeyi reddederse kullandıkları bankaları değiştireceklerini söyledi ve %81, mümkünse bankalar aracılığıyla BTC satın alacaklarını söyledi.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending