Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

NFT ÇILGINLIĞI BÜYÜYOR !

Yayın Tarihi

-

NFT

Dünya’nın önde gelen müzayedecileri, Beeple satışından sonra NFT kervanına katıldı. NFT’lerle birlikte çoğu kişi her türlü dijital sanattan para kazanma fırsatı görüyor ve koleksiyonculara eser sonsuz bir şekilde kopyalanabilse bile nihai sahiplik için övünme hakları sunuyor.

Sotheby’s ve Phillips, geleneksel müzayede evleri, sanat piyasasını sarsan çılgınlıktan faydalanmak isterken Christie’nin 69.3 milyon dolara dijital bir sanat eseri satmasından bir ay sonra, Sotheby’s ve Phillips NFT müzayedelerini başlattı.

Üç ay öncesine kadar neredeyse hiç kimse blokchain teknolojisi ile oluşturulmuş bir orijinallik sertifikasına sahip bir çizim, animasyon, müzik parçası, fotoğraf veya video gibi dijital bir nesne olan, değiştirilemeyen bir coini (NFT) duymamıştı.

Ancak, Mart ayında Amerikalı sanatçı Beeple’ın bir dijital kolajı Christie’de 69.3 milyon dolara satıldığında ve bu şekilde yeni bir NFT rekoru kırıldığında, Twitter’da atılan ilk tweet 2.9 milyon dolara satıldığında artık işler NFT açısından biraz farklılaşmaya başladı.

DappRadar web sitesine göre şu anda günlük 10 milyon dolardan daha fazla NFT işlemi yapılıyor. Alım satımlar Nifty Gateway ve OpenSea gibi büyük kripto sitelerinde gerçekleşiyor. Genellikle sanat dünyasının ilgisini çekiyor. NFT’ler, nakit para kazanmaya hevesli ve bu çılgınlığa katılan geleneksel müzayede evleri, dijital sanatçılar sayesinde gittikçe güven kazanıyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending