Bizimle İletişime Geçin

Kripto Paralar

NYDIG’DEN 100 MİLYON DOLARLIK BITCOIN YATIRIMI !

Yayın Tarihi

-

NYDIG

Kripto yatırım firması NYDIG, bu haftanın başlarında 100 milyon dolarlık büyüme sermayesi daha topladı. Yeni finansman turunda stratejik ortaklar olarak Mass Mutual, Stone Ridge Holdings, New York Life ve Liberty Mutual Insurance yer aldı. Bu aynı zamanda, firmanın Mart ayı başındaki 200 milyon dolarlık nakit enjeksiyonunun da devamı olarak düşünülüyor.

Önceki finansman turunda, NYDIG CEO’su Robert Gutmann, ek fonların, “yatırım yönetimi, sigorta, bankacılık, temiz enerji ve hayırseverlikten oluşan Bitcoin ile ilgili stratejik araştırmalar” geliştirmek için kullanılacağını belirtti. Son dönemdeki finansman ve stratejik işe alımlarla Guttman, “Bitcoin ürün ve hizmetlerinde bir yenilik patlaması” sunacağına söz verdi.

Stone Ridge CEO’su ve NDYIG Yönetim Kurulu Başkanı Ross Stevens, “Fiat’ın değer kaybetmesi, taleplerin satın alma gücünü düşürürken fiat primlerinde enflasyona neden oluyor. Her yıl sigorta sektörüne bağımlı olan milyarlar için Bitcoin destekli daha parlak bir gelecek öngörüyoruz.”

Daha basit bir ifadeyle, yüksek enflasyon gelecekteki sabit oranlı ödemelerin cari değerini aşındırır ki bu, sigorta şirketlerinin bariz bir zararıdır. Sigortacılar, Bitcoin’i fiat üzerinden kullanarak dolaylı olarak enflasyona karşı korunma yapabilir.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending