Bizimle İletişime Geçin

Haberler

PANDEMİDEN KAYNAKLI UÇUŞ KISITLAMALARI ARTIYOR !

Yayın Tarihi

-

uçuş kısıtlamaları

Hindistan’a ve Hindistan’dan uluslararası uçuşlar, artan COVID-19 sayıları birçok ülkedeki hükümetleri ihtiyatlı hale getirdiğinden daha fazla kısıtlanabilir. Hindistan’dan uçuşlar, 19 Nisan’da son durum olarak Yeni Zelanda, Hong Kong ve Birleşik Krallık’ta zaten yasaklanmış durumda.

Günün erken saatlerinde, İngiltere Başbakanı Boris Johnson Hindistan’a yaptığı devlet ziyaretini iptal etti. 20 Nisan’ın başlarında, Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), tüm vatandaşlarına Hindistan’a seyahat etmekten kaçınmaları için bir seyahat danışmanlığı yayınladı.

“Gezginler Hindistan’a her türlü seyahatten kaçınmalıdır” ifadelerini içeren bildiride “Hindistan’daki mevcut durum nedeniyle, tamamen aşılanmış gezginler bile COVID-19 varyantlarını alma ve yayma riski altında olabilir ve Hindistan’a her türlü seyahatten kaçınmalıdır.” notu da ayrıca dikkat çekti.

Önceki sistemin aciliyetini ve belki de eksikliklerini sezen hükümet, 1 Mayıs’tan itibaren 18 yaşın üzerindeki herkese aşı yolunu açmayı planlıyor. Sektör gözlemcileri, Hindistan’daki vakalarda dramatik bir düşüş olmadıkça, daha fazla hükümetin uçuş yasağı veya seyahat tavsiyeleri ilan etmesini bekliyor.

Bu kısıtlamalar Hindistan’daki hava yolculuğunu daha da etkileyecek. İstikrarlı bir toparlanma modunda olan iç piyasa, şimdi yine türbülans yaşıyor. Birçok rotadaki rezervasyonlar yarıdan fazla düştü. Uluslararası seyahat daha da yavaş iyileşiyordu.

Vakaların birçok ülkede aşılama sayesinde düşüşe geçtiği 2021 bahar döneminde, vakalarda artış yaşayan ülkelere kısıtlamalar geleceği öngörülebilir bir hal alıyor. Türkiye için de Rusya’nın başlattığı kısıtlama dalgası son olarak İsviçre’nin Türkiye’yi “riskli ülkeler” grubuna alması ve seyahati tavsiye etmemesiyle devam ediyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending