Bizimle İletişime Geçin

Haberler

PANDEMİNİN SEYRİ PETROLE ZARAR VERMEYE DEVAM EDİYOR !

Yayın Tarihi

-

petrol

Hindistan ve diğer ülkelerdeki artan koronavirüs enfeksiyonları, pandemiyi kontrol altına almak için daha güçlü önlemlerin ham petrol gibi emtia talebinin yanı sıra ekonomik faaliyeti etkileyeceğine dair endişelere yol açtığı için Pazartesi günü petrol fiyatları düştü.

Brent ham petrolü geçen hafta yüzde 6 yükseldikten sonra 23 sent veya yüzde 0,3 düşüşle 66,54 dolar / varil oldu. ABD petrolü geçen hafta yüzde 6,4 değer kazanarak 27 sent veya yüzde 0,2 düşüşle varil başına 62,96 dolara geriledi.

ANZ Research Pazartesi günkü bir raporda, “Gelişmiş pazarlarda aşılama çalışmalarının ilerlemesi karayolu trafik seviyelerinde görülebilir, ancak yeniden canlanan vaka sayıları, gelişmekte olan ülkelerdeki toparlanmayı tersine çevirdi” dedi.

Hindistan, Pazartesi günü koronavirüs enfeksiyonlarında 273.810’luk rekor bir artış bildirdi ve genel vakaları 15 milyonun biraz üzerine çıkardı. Son rakamlarla birlikte, 31 milyondan fazla enfeksiyon rapor eden ABD’den sonra en çok etkilenen ülke oldu. Hindistan’ın Covid-19’dan ölümleri rekor kırıp 1,619 artarak yaklaşık 180.000’e yükseldi.

Yetkililer Pazar günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, Hong Kong’un ithal koronavirüs enfeksiyonları nedeniyle Hindistan, Pakistan ve Filipinler’den uçuşları 20 Nisan’dan itibaren askıya alacağını söyledi.

Japonya, diğer birçok büyük ekonomiden çok daha az Covid-19 vakası yaşadı, ancak anketteki yanıtlarına göre, yeni bir enfeksiyon dalgasıyla ilgili endişeler hızla artıyor.

Bazı şirketler ankette, diğer Yedi Grup gelişmiş ülkelere kıyasla aşıların daha yavaş yaygınlaşması ve halk arasında kriz duygusunun olmayışının yeni bir enfeksiyon dalgasını tetikleyeceğini yazdı.

ABD’de enerji şirketleri Şubat ayından bu yana ilk kez üst üste beşinci hafta petrol ve doğalgaz kuleleri ekledi. Bu yıl yükselen petrol fiyatları, sondajcıları kuyu yatağına dönmeye teşvik etmiş gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending