Bizimle İletişime Geçin

Haberler

PETER THIEL: BITCOIN, ÇİN’İN FİNANSAL SİLAHIDIR !

Yayın Tarihi

-

Peter Thiel, prokripto ve Bitcoin yanlısı bir maksimalisttir ancak aynı zamanda kripto para biriminin Amerika’yı baltalayabileceğini düşünüyor. Girişimci ve muhafazakar siyasi bağışçı Thiel, ABD hükümetini Salı günü bir toplantıda kripto para birimleriyle ilgili daha sıkı düzenlemeleri düşünmeye davet etti.

Açıklamalar, kripto para birimlerinin yanı sıra sanal para girişimlerinde de büyük bir yatırımcı olan Thiel için bir inanç değişikliğine işaret ediyor gibi gözüküyordu. Thiel Richard Nixon Vakfı için düzenlenen sanal bir etkinlikte konuşma yaptı.

“Acaba bu noktada Bitcoin’in kısmen ABD’ye karşı bir Çin mali silahı olarak düşünülüp düşünülmemesi gerekiyor mu bilemiyorum. İtibari parayı tehdit ediyor ancak özellikle de ABD Dolarını tehdit ediyor.”

Thiel’e eski ABD Dışişleri Başkanı Mike Pompeo ve eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien da katıldı. Pekin ile iş yapan Amerikan şirketlerini eleştiren Thiel ile Trump yönetiminin iki eski üyesi arasındaki sohbet, büyük ölçüde ABD-Çin ilişkilerine odaklandı.

Programın moderatörlüğünü konuşma radyosu sunucusu ve Nixon Vakfının genel müdürü Hugh Hewitt yaptı. Etkinlik, öncesinde Forbes tarafından bildirilmişti.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending