Bizimle İletişime Geçin

Haberler

PETROL VADELİ İŞLEMLERİ KAYBETTİRİYOR !

Yayın Tarihi

-

petrol

Petrol, yükselen küresel koronavirüs vakalarının ekonomik toparlanmayı yavaşlattığına dair endişelerin ortasında üç haftada en kötü haftasını kaydetti. West Texas Intermediate vadeli işlemleri, haftayı Mart ortasından bu yana en büyük haftalık kayıp olarak %3.5 düşüşle kapattı.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefiklerinin üretimi arttırmaya başlamayı planlamasıyla birlikte, piyasalar artık talebin iyileşmesinin büyük tedarikleri sindirmeye yetip yetmeyeceğine odaklanıyor.

Hindistan ve ABD’de tüketim artarken, artan koronavirüs vakaları ve Avrupa’da daha sık seyahat limitleri olasılığı, tahminleri baltalıyor ve ham petrol üzerinde baskı oluşturuyor. İngiltere’nin küresel seyahati 17 Mayıs’ın ötesine erteleyebileceğini açıklamasının ardından Pazartesi günü petrol düştü.

Oanda Corp.’un kıdemli analisti Edward Moya, “Covid durumu Avrupa’da ve birçok gelişmekte olan piyasada güçlü bir toparlanma gösteremedi ve bu petrole olan talep görünümünü gerçekten düşürdü” dedi.

Daha güçlü bir dolar, Cuma günü petrole ağırlık vererek para birimi cinsinden fiyatlandırılan emtiaların cazibesini azalttı.

Yorum Yap

Bir Yanıt Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending